Субота, 11.05.2024, 10:59

Меню сайту
Школа тренінгів
Форма входу
Випадкова цитата

Не можна боротися проти грошей без грошей.

 Джон Стейнбек
Чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
         
 
ЄВРО 2012 - Інформер - До початку чемпiонату Європи з футболу 2012 року залишилось...

free counters
Головна » 2010 » Серпень » 6 » Сон і цікаві факти про нього

01:28
Сон і цікаві факти про нього
 Сон і цікаві факти про нього
Дуже складно до кінця вивчити людину, не тільки її характер, поведінку, а й сам організм. Всі ми самі по собі феноменальні і вміємо те, що не вміє жодна інша істота на Землі. Десятки книг написані про те, як ми бачим, як сприймаєм світ, як ходим.. Але ні, в ці книги занурюватись я не буду, залишу цю справу медикам та вченим, а сьогодні представлю вам цікаві факти про сон..
 
10. Сліпі "бачать” сни
   Люди, що осліпли вже після народження, можуть бачити сни у вигляді картинок. Сліпі з народження не бачать картинок, однак їхні сни наповнені звуками, запахами і тактильними відчуттями.

9. Ми забуваємо 90% сновидінь
   Через п’ять хвилин після пробудження ми вже не пам’ятаємо і половини своїх снів, а вже через десять хвилин навряд чи зможемо пригадати 10% з них. Відомі випадки, коли поети, письменники, учені бачили сни, у яких складали вірші, прозу або придумували нову наукову теорію. Повезло тим, хто здогадався залишити біля ліжка ручку й папір. Саме снам зобов’язані своєю появою на світ вірш Семюеля Колріджа "Кубла Хан”, історія про доктора Джекіля та містера Хайда Роберта Льюіса Стівенсона, Франкенштейн Мері Шеллі, і так само знаменита періодична система елементів, вона ж таблиця Менделєєва.

8. Сни бачать усі без винятку
   Всі люди (за винятком хворих із сильним розладом психіки) бачать сни, однак чоловіки та жінки бачать сни по-різному. Чоловікам, в основному, сняться представники своєї статі, жінки ж у снах бачать представників обох статей у приблизно однаковій пропорції.

7. Сни запобігають психозу
   Недавно вчені провели експеримент: випробуваним давали спати 8 годин, однак будили в початковій фазі кожного сну. Через три дні в усіх без винятку учасників експерименту спостерігалися труднощі з концентрацією уваги, галюцинації, непояснена дратівливість і перші ознаки психозу. Коли піддослідним нарешті дали можливість бачити сни, учені звернули увагу на те, що мозок компенсує відсутність снів у попередні дні за рахунок більш тривалого, ніж звичайно, перебування організму у фазі швидкого сну.

6. Нам сниться тільки те, що ми бачили
   У наших снах ми часто бачимо незнайомих людей, але поняття не маємо про те, що наша свідомість не придумує їхні обличчя. Це обличчя реальних людей, тих, кого ми бачили протягом життя, але не запам’ятали.

5. Не всі можуть бачити кольорові сни
   Близько 12% зрячих людей бачать тільки чорно-білі сни. Інші бачать сни в кольорі. Існують кілька типових груп сновидінь, які бачать усе без винятку: ситуації в школі або на роботі, спроба врятуватися від переслідування, падіння з висоти, смерть людини, випадання зубів, політ, провал на іспитах, аварії й т.д.

4. Сни не бувають буквальними
   Наша підсвідомість використовує мову знаків і символів. Тому не варто сприймати кожен сон, навіть із найбільш логічним і багатим сюжетом, буквально. Підсвідомість посилає нам сигнали, а не чіткі образи.

3. Колишні курці бачать більш яскраві сни
   Колишні курці бачать більш насичені та реальні сни, ніж всі інші люди. Найчастіше їм сниться, що вони знову почали курити і відчувають при цьому почуття провини.

2. Зовнішні подразники впливають на наші сни
   Кожний з нас хоч раз випробував це на собі: підсвідомість робить частиною сну фізичне відчуття, яке ми відчуваємо в цей момент. Людям, які відчувають спрагу, підсвідомість "підкидає” образ склянки води. Вони намагаються напитися (у сні, звичайно), знову відчувають спрагу, знову бачать склянку води і так далі – поки не прокинуться і не зрозуміють, що дійсно хочуть пити й нап’ються вже в реальному світі. Таким чином, підсвідомість "підказує”, що потрібно прокинутися.

1. Під час сну ми паралізовані
   Хочете вірте, хочете ні, але наше тіло практично паралізоване під час сну, в основному, для того, щоб тіло не повторювало рухів, які відбуваються в сні.
 
Також цікавим є те, що жоден сон, який ми бачимо, навіть найгірший, ніколи не закінчується погано, просто людська психіка не витримує і ми прокидаємось, так і не додивившись його до кінця. А ще цікаві такі речі, що ми не бачимо снів, коли хропемо; що маленькі діти не бачать у снах самих себе до досягнення 3 років, а з 3 до 8 років діти бачать більше кошмарів, ніж дорослі за все своє життя...
 
Шкода, що ми рідко запам'ятовуємо свої сни, адже цікаво так згадати, що тобі снилось... Гарних вам сновидінь!
Опублікувати
Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 7627 | Додав: Оксанця | Теги: цікаво знати | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 4
4 Versus  
0
щодо першого пункту - якщо, надмірно гостросюжетний, то бувай і можна ногою в стінку заїхати biggrin
щодо останнього абзацу - то правда - коли падаєш з останнього поверху - то прокидаєшся в момент доторку до уявної землі

3 Ir4uk  
0
найяскравіші свої кошмари я пам"ятаю і по сьогодні smile
дивним є ще те,що один сон приснився мені мені 2 рази через кілька років...точнісінько такий самий ;)))

2 Лілейка  
0
Якби всі кумедні сни запам'ятовувалися, ото було би з чого посміятися biggrin
Цікава стаття, Оксанко!

1 hummy  
0
ооо...супер-стаття...МЕГАцікава!!!!!
а я то думаю чому мені вічно туалети сняться...))) ахахаххахахахах треба перед сном відвідувати кабінет 00 )))

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Серпень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Теги
Свіжі новини
Наша кнопка
Громадська організація 'Борець'
Наші друзі
 Українські пісні  Пам’ятай про Крути
Copyright Нескорений © 2024