Неділя, 12.05.2024, 08:50

Меню сайту
Школа тренінгів
Форма входу
Випадкова цитата

Світ - чудове місце. За нього варто боротися.

 Ернест Хемінгуей
Чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
         
 
ЄВРО 2012 - Інформер - До початку чемпiонату Європи з футболу 2012 року залишилось...

free counters
Головна » 2010 » Вересень » 27 » Винаходи гігієни

18:08
Винаходи гігієни
Винаходи гігієни
 Кожна сучасна людина не мислить початку дня без використання засобів гігієни: зубної щітки, мила, туалетного паперу, гребінця... Цими речима ми забезпечені сповна, але чим заміняли засоби гігієни первісні люди і як відбувався розвиток і вдосконалення їх протягом століть?

  Зубна щітка
   Про гігієну порожнини рота дбали ще за три тисячі років до Різдва Христового древні єгиптяни: у їх саркофагах були знайдені прообрази зубних щіток, зроблені з гілочок дерев з розпушеними кінцями. Але винахідником сучасних щіток вважається китайський імператор, спорудив першу щітку в 1498 році.
    Щетина китайських зубних щіток була зроблена з волосся із загривку сибірського дикого кабана, а ручки були або з дерева, або з кістки тварини. Коли в XVII столітті цей винахід дійшов до Європи, де в той час чистити зуби було не прийнято, жорстка шерсть кабана була замінена на більш м'яку кінську гриву. До цього охайні європейці використовували зубочистки, зроблені з гусячого пір'я, а ті, хто багатший, - з міді або срібла, або просто протирали зуби ганчірочкою.
    Вовна і щетина тварини, зокрема того ж кабана, використовувалася при виробництві зубних щіток аж до ХХ століття. У 1937 році винайшли нейлон, і з 1938 року ворсинки щітки почали робити з нього. Однак щітки "тваринного походження" продовжували користуватися більшою популярністю, тому що були м'якшими і не дряпали ясна, на відміну від штучних. Нейлонова щетина зубних щіток стала такою м'якою, як зараз, тільки в 1950 році.

   Туалетний папір
   Як же доводилося викручуватися нашим предкам, щоб після справлення природних потреб зробити елементарну гігієнічну процедуру! Франсуа Рабле вважав, що приємніше за все робити це за допомогою живого каченяти. У Давньому Римі для цих потреб пристосували губку: вона кріпилася на палицю і після використання містилася в чашу з солоною водою. Вікінги підтиралися грудками вовни, корінні американці - всілякими листям і качанами кукурудзи. Французькі королі підходили до цього питання дуже вишукано і робили це мереживом і лляними ганчірочками.
    Використовувати в цій справі папір першими стали китайці, але не прості смертні, а виключно імператори. Багато пізніше на папір перейшли всі інші й у всьому світі: у хід пішли старі газети, каталоги, альманахи. Тільки в 1857 році ньюйоркцеві Джозефу Гайетті спало на думку нарізати папір акуратними квадратами і пакувати в пачки. Він так пишався своїм винаходом, що на кожному листочку друкував своє ім'я. Встановити ім'я людини, який придумав звертати туалетний папір у рулони, неможливо: вперше такі рулони стала випускати американська паперова фабрика "Scott Paper" в 1890 році.

  Виходячи з таких рамок історії, аж хочеться сказати: " як добре, що я живу не в Середньовіччі!"
Опублікувати
Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 1861 | Додав: lvivanka | Теги: цікаво знати | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 4
4 lvivanka  
0
inkvizutor аж страшно уявити lol lol shok biggrin biggrin

3 lvivanka  
0
гуцулка_Ксеня, це все розвиток цивілізації lol
хто чому яке призначення знаходив blink cool

Maestro_Dirk, і я про теж, добре що зараз ХХІ ст yahoo yahoo yahoo
" блохасті дами " spiteful wink

2 Maestro_Dirk  
0
В добу Середньовіччя лицарі носили бліх своїх дам серця в кулонах на шиї. От вам і гігієна! biggrin

1 гуцулка_Ксеня  
0
"Франсуа Рабле вважав, що приємніше за все робити це за допомогою живого каченя." - то прямо якесь збоченство surprised biggrin biggrin

д.с. а видно, що з російської недоперекладали dry


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Вересень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Теги
Свіжі новини
Наша кнопка
Громадська організація 'Борець'
Наші друзі
 Українські пісні  Пам’ятай про Крути
Copyright Нескорений © 2024