Вівторок, 23.04.2024, 17:01

Меню сайту
Школа тренінгів
Форма входу
Випадкова цитата

Самогубця в один і той же час буває і дуже боязкий і дуже сміливий: він не сміє боротися з часом, але не боїться вічності.

 П'єр Буаст
Чат
Статистика
         
 
ЄВРО 2012 - Інформер - До початку чемпiонату Європи з футболу 2012 року залишилось...

free counters
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Наш форум » Наші заходи » Жива Історія (торкнутись історії, без якої не було б сьогодення)
Жива Історія
гуцулка_КсеняДата: Субота, 09.10.2010, 21:13 | Повідомлення # 1
Кошовий отаман
Група: Правління
Повідомлень: 188
Репутація: 37
Оскільки зараз дехто намагається переписувати нашу історію, подає у підручниках спрощені факти про Голодомор 1932-1933 років, масові репресії комуністичної влади та боротьбу ОУН, українська молодь вирішила запитати у безпосередніх творців цієї історії їхні спогади, щоб почути з перших вуст, хто, якими методами і за яких обставин боровся за Україну в період тоталітарних режимів на наших землях.
До проекту "Жива історія" залучаються волонтери від громадських організацій або ж просто студенти та зацікавлена молодь, які збиратимуть та записуватимуть спогади упівців, репресованих, ув"язнених.
Завдання волонтера - зустрітись з ветераном, записати на диктофон спогади, опрацювати почуту інформацію та викласти її у письмові формі (3-5 сторінок).
Кінцевe завдання проекту- друк книги “Жива Історія”.

Орагнзітори проекту:
Ліля Шмигельська, Людмилка Данилків, Оксана Дроф'як, Ірина Марків.
ГО "Борець" та СБ ЛП.
Музей "Тюрма на Лонцького".
Управління молоді, сім"ї та спорту ЛМР.

Звертаюся до вас, Борці!
Хто розуміє важливість цього проекту, хто може виділити частинку свого вільного часу і докласти трішки своїх зусиль для досягнення благородної цілі, ЗГОЛОШУЙТЕСЯ БУТИ ВОЛОНТЕРАМИ! Окрім того, так би мовити, статус члена патріотичної ГО зобов"язує cool
(Ті, хто вже брав інтерв"ю, кажуть, що вражень не передати словми smile )


Україна - це тут. Люби її або збирай манатки!
 
RomanДата: Субота, 09.10.2010, 21:22 | Повідомлення # 2
Генеральний писар
Група: Борці
Повідомлень: 246
Репутація: 16
Колись я займався схожою справою.
Це дійсно цікаво, відкривається багато невідомих фактів і історій (в книгах такого не прочитаєте). Тому без вагань долучайтеся!
Сам би взяв в цьому участь, та не маю можливості.


Коли не знаєш, що казати, кажи, що знаєш!
 
myrchatkoДата: Субота, 09.10.2010, 21:28 | Повідомлення # 3
Генеральний писар
Група: Правління
Повідомлень: 290
Репутація: 48
я з радістю візьму участь wink

Поки живий, я хочу справді жити, А боротьби життя мені не страх/
Іван Франко
 
ЛілейкаДата: Неділя, 10.10.2010, 14:23 | Повідомлення # 4
Полковник
Група: Борці
Повідомлень: 107
Репутація: 28
Я зі своїми подругами-одногрупницями на другому курсі брала інтерв'ю у п.Ганни Бардин-Іваницької.
Зрозуміло, що досвіду ми не мали, не знали і не могли знати, як все буде виглядати, п.Ганна це зрозуміла smile і допомогла нам.
Головним завданням було розпитати про діяльність ПРОСВІТИ.
Та ми мали можливість почути набагато більше, усвідомити і уявити собі події Другої світової війни у Львові, життя звичайних людей, їхні втрати і їхні сподівання на краще майбутнє.
Жінка розповідала про діяльність хлопців з УПА в роки війни, про те, як її увязнили у тюрмі на Лонського і вона втратила своїх рідних, як пізніше її переправили відбувати покарання у Сибір...
Ми ще довго говорили, пили чай з тістечками...

Не пошкодувала ні на мить, що погодилася виконати таке завдання smile
Як Оксанка і Роман, звертаюся до всіх, кого зацікавив цей проект,
хто може знайти кілька вільних годинок (чи більше, по можливості),
хто має досвід у такій роботі чи хоче його отримати.

Детальніше про все ще розповімо smile

Додано (10.10.2010, 14:23)
---------------------------------------------
myrchatko, дякуємо, що погодилася допомогти smile

Повідомлення відредагував Лілейка - Неділя, 10.10.2010, 13:49
 
ViktoriyaДата: Неділя, 10.10.2010, 17:17 | Повідомлення # 5
Кошовий отаман
Група: Борці
Повідомлень: 215
Репутація: 32
Я вже давно зголосилася!;-))
хто з нами??? smile


Я не згоден з тим, що ви говорите, проте буду до останньої краплини крові захищати ваше право висловлювати свою думку.

Вольтер

 
ЛілейкаДата: Неділя, 10.10.2010, 23:14 | Повідомлення # 6
Полковник
Група: Борці
Повідомлень: 107
Репутація: 28
Viktoriya, молодчина!!!
Якщо ти не залишала Оксані своїх контактів, то напиши, а ще подумай, в які дні будеш мати більше вільного часу.
 
гуцулка_КсеняДата: Понеділок, 11.10.2010, 00:42 | Повідомлення # 7
Кошовий отаман
Група: Правління
Повідомлень: 188
Репутація: 37
Віка вже в мене в списку, зі всіма даними smile

Україна - це тут. Люби її або збирай манатки!
 
PovstanecДата: Вівторок, 12.10.2010, 00:17 | Повідомлення # 8
Генеральний суддя
Група: Адміни
Повідомлень: 692
Репутація: -666
створили зустріч в конаткті?

Дякую, Боже, що я не москаль! А ти, москалю, дякуй, що я не Бог! :)
 
НескоренийДата: Вівторок, 12.10.2010, 00:44 | Повідомлення # 9
Зевс
Група: Заблоковані
Повідомлень: 256
я хочу в цьому брати участь

Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ! (Василь Симоненко)
 
гуцулка_КсеняДата: Вівторок, 12.10.2010, 01:19 | Повідомлення # 10
Кошовий отаман
Група: Правління
Повідомлень: 188
Репутація: 37
Povstanec, думаю, зараз нема потреби створювати зустріч вконтакті, бо потрібно від нас поки що тільки 10-15 волонтерів. можливо, згодом.

Нескорений, скажи, в які дні і в які години (пн - пт) зможеш брати інтерв"ю. інтерв"ю має починатися не пізніше 15 год. і триває близько 2 год.


Україна - це тут. Люби її або збирай манатки!
 
PovstanecДата: Вівторок, 12.10.2010, 10:36 | Повідомлення # 11
Генеральний суддя
Група: Адміни
Повідомлень: 692
Репутація: -666
гуцулка_Ксеня, а попіарити захід? шукати ресурси? створювати масштабний центр? збирати, приклад, художників, для коміксів чи ще щось типу такого? набирати людей в інші групи? формувати команди? просто піарити проект, щоб він мав уже розголос?

це моя думка.


Дякую, Боже, що я не москаль! А ти, москалю, дякуй, що я не Бог! :)
 
гуцулка_КсеняДата: Середа, 13.10.2010, 00:07 | Повідомлення # 12
Кошовий отаман
Група: Правління
Повідомлень: 188
Репутація: 37
Povstanec, коли буде відео і потрібно буде ще волонтерів, тоді створимо зустріч.

Україна - це тут. Люби її або збирай манатки!
 
PovstanecДата: Середа, 13.10.2010, 01:10 | Повідомлення # 13
Генеральний суддя
Група: Адміни
Повідомлень: 692
Репутація: -666
гуцулка_Ксеня, ваша справа.
я сказав свою думку.

аргумент:
будуючи лише одну сторону куба - ми будуватимемо його 4 днів, будуючи водночас чотири сторони - ми збудуємо квадрат і за день, будуючи його рівноцінним, прикладаючи зусиль усюди і той чи інший час однакову кількість. ТОчка.

працюйте, молодці. (без іронії, просто захотів похвалити)


Дякую, Боже, що я не москаль! А ти, москалю, дякуй, що я не Бог! :)
 
гуцулка_КсеняДата: Вівторок, 19.10.2010, 01:03 | Повідомлення # 14
Кошовий отаман
Група: Правління
Повідомлень: 188
Репутація: 37
Povstanec, я зрозуміла твою думку. дякую за пораду smile
звісно, проект не може відбутися при тому, що про нього знає лише купка людей)

Додано (19.10.2010, 01:03)
---------------------------------------------
Час іде і наше вчора вже стає історією wink так-от, щоб пустих сторінок у нашій особистій історії не було, не будемо втрачати і дня і щось робити-робити-робити, творити-творити-творити чи хоча б мізкувати-мізкувати-мізкувати над проектом cool власне, мізкувати треба перш ніж робити wink

отож, на порядку денному у нас такі питання:
1. логотип проекту: ідеї, пропозиції, варіанти і т.д.
2. варіанти кінцевої мети: збірник інтерв"ю, комікси... що ще?
3. вконтакті: зустріч чи група? (буде створюватись тоді коли буде зроблений відеоролик)
4. відеоролик (в процесі монтування зараз)


Україна - це тут. Люби її або збирай манатки!
 
КвітаДата: Вівторок, 19.10.2010, 02:19 | Повідомлення # 15
Джура
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Репутація: 0
Привіт!
Народ, перш за все, мега дякую за небайдужість! Разом зможем довести проект до файного кінця.
1.Логотип
оригінальна ідея логотипу була приблизно така: на чорно-червоному фоні обличчя людини напів-молоде, напів-старече+ якись мудрий вислів. Бачу в тому зміст ...як продовження...в історіі те вчорашнє, старе, має відблиск в нас, молодих.ми з єднані, як два в одному. Все , що вони робили- для нас, всю історію, яку творили. то для нас і ми, як продовження.
Мудрі лозунги( хм, хо4а лозунг мож то дуж заполітизоване слoвo) пишіть, пропонуйте. І взагалі, кажіть , як ви бачите ту ідею. ВОна не остаточна. Вносьте пропозиції, корективу або зовсім інші задуми.

2.Кінцева мета
Оксана і всі хто придумали, супер!! Комікси зараз якраз в тему.Якщо хтос' може робити ілюстрацїі і писати оповідання на основі зобраного матеріалу, для потім створення можливо якихось дичячих книжечок чи більш дорослих- файно. Моїм особистим баченням є те, для чого і було задумано "Живу Історію"- це книга збірка описів молодих людей про долі ветеранів , упівців, репресованих і т.д з котрими вони спілкувались. Ми хотіли щоб молодь торкнулась історїі і передала то своїми словами, просто і щиро, в збірці спогадів.Тому ,книга- це кінцева мета, але може бути не єдиною. Ресурси на втілення кінцевих цілей- то тема поскладніше, але спочатку, перш ніж шукати ресурси, треба хоть щось мати зроблено вже. Nіхто не дасть тобі $ за щирі слова, треба докази роботи. Тому

3.Зустріч чu група.
Народ вирішуйте. я за групу бо зустріч то діло конктерно на якусь дату...Волонтери кожен буде узгоджувати свій час про інтерв ю , тому думаю група доцільніше ( претензіі-скарги, кажіть як є) бо в групі буде опис проетку, мета, що треба волонтеру, відеоролик( який надіюсь з Богом зробиться нарешті) і туди можна буде запрошувати люд.

4.Відеоролик
то є така маленька (хм..буде, точніше) презентація проекту. Всі ви знаєте, що кількість волонтерів для затії необмежена. Але для ролика всередньому потрібно5- 10 інтерв ю записаних на камеру( взагальному запис робуться на диктофон,але для відео тре на камеру). з кожного з тих 5-10 інтерв ю буде вирізано найцікавіші моменти , які і будуть в відеоролику з файною оформкою(+ в кінці ми думали фразу " Твоя істоія жива. Взнай її."...шось в тому роді). Зараз є записано 2 інтервю тільки. Тому ролик ше не склепано, матеріалу мало.Тому хто бажає- мега, приєднуйтесь вже=))
Аналогочно- пропозицїі-скарги, пишіть.

як бачите, то все хлопська щира затія , якій треба вашої підтримки, ідей і критики.Тому чекаю відгуків і ..народ, дякуєм за ініціативу!=)


Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за неї

Повідомлення відредагував Квіта - Вівторок, 19.10.2010, 02:37
 
PovstanecДата: Вівторок, 19.10.2010, 13:26 | Повідомлення # 16
Генеральний суддя
Група: Адміни
Повідомлень: 692
Репутація: -666
Quote (гуцулка_Ксеня)
3. вконтакті: зустріч чи група? (буде створюватись тоді коли буде зроблений відеоролик)

3. нісенітниця. група.

2. кліпи, ролики, комікси. не на часі воно думати про це.

4. який ви плануєте ролик? О_о


Дякую, Боже, що я не москаль! А ти, москалю, дякуй, що я не Бог! :)
 
КвітаДата: Вівторок, 19.10.2010, 16:46 | Повідомлення # 17
Джура
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Репутація: 0
Севастіян,

2."аргумент:
будуючи лише одну сторону куба - ми будуватимемо його 4 днів, будуючи водночас чотири сторони - ми збудуємо квадрат і за день, будуючи його рівноцінним, прикладаючи зусиль усюди і той чи інший час однакову кількість. ТОчка. "- то твої слова. От ми і будуєм водночас 4 сторони. Та , окс, спочатку є речі важливіші,але і про ролuк забувати не слід.
4
Ролик представлятиме собою одне валике інтер ю на 3-4 хв( +/-) складене з уривків і найцікавіших моментів записаних, щоб бачити , як переед одною і тою ж ситуацією в різних людей по-різному складалось життя,хтось був в лагері, хтось в криївках, хтось помагав іжею повстанцям.Всі різні, але всі боролись. Починатиметься з питань про те, що спонукало не стерпіти і повстати. На те буде уривок з відповідями. І так поступово про те, як арестовували, різні моменти з життя. В фіналі, питання про те, як зустріли Незалежність в 91( тут також емоцій море). Все оте з історичними вставками, фото і муз фоном.
Ше раз кажу, хто має ідеї , як те відео вдосконалити-пишіть.


Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за неї
 
гуцулка_КсеняДата: Вівторок, 19.10.2010, 20:21 | Повідомлення # 18
Кошовий отаман
Група: Правління
Повідомлень: 188
Репутація: 37
Quote (Povstanec)
3. нісенітниця. група.

ти сам говорив про зустріч

4.йдеться про те відео, яке мало бути зроблене ще до вечірки. але там виникають труднощі... тим займається Люся, я не знаю всіх деталей.

1. мені подобається ідея Лілі щодо логотипу. треба знайти того, хто міг би її реалізувати. або є інший варіант: у групі вконтакті написати, що шукаємо креативний логотип.


Україна - це тут. Люби її або збирай манатки!
 
ЛілейкаДата: Середа, 20.10.2010, 00:49 | Повідомлення # 19
Полковник
Група: Борці
Повідомлень: 107
Репутація: 28
*Щодо логотипу, думаю, добра ідея, але добре було б розглянути й інші.

*Щодо кінцевої мети проекту
З одного боку зібраний матеріал можна буде використати для публікації самих інтерв'ю із враженнями про них молодих людей-наших волонтерів. Думаю, зараз головне - прослідкувати, щоб всі необхідні документи були присутні (про умови зберігання і використання інформації та інші).
Знаю, що буває немало проблем, коли документація не впорядкована до кінця. Колись потрібно буде використати матеріали інтерв'ю і зробити відповідні посилання, а ми про це подбали smile

*Щодо відеоролика - мені дуже подобається, багато людей зацікавиться smile

*Я за групу в контакті, проект все-таки довготривалий.

Повідомлення відредагував Лілейка - Середа, 20.10.2010, 00:53
 
КвітаДата: Середа, 20.10.2010, 01:05 | Повідомлення # 20
Джура
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Репутація: 0
Ліля , привіт!
щодо документів. Влучно підмітила. Хочу тік спитати, які саме документи маєш на увазі?
свідоцтво про народження( засвідчення персони), ще які?Підкажи, як в тому знаєшся.
В міській раді ( департамент культури, а саме тарас Чулій , Іра марків та команда) нам і шукають люд для інтерв ю і , відповідно, або вже мають копії народжень тих людей і різні їхні документи , або ж кажуть тим людям , щоб мали довіру дати нам їхні документи перексерити бо то для проекту.Не виключено, що можеш сам когось найти серед знайомих, сім ї, хто був репресованих, упівець і т.д. Відповідно і документацію тієї людини .


Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за неї
 
ЛілейкаДата: Середа, 20.10.2010, 01:17 | Повідомлення # 21
Полковник
Група: Борці
Повідомлень: 107
Репутація: 28
Привіт, Лілю!!! smile
Особисті документи теж важливо, бо має бути точна інформація про людину, яку опитують, бажаною є коротка біографія. Треба ще заповнити ПАСПОРТНИЙ ЛИСТ, то стандартний документ при будь-якому інтерв'ю.
Ще важливіше - договір про зберігання і використання інформації у майбутньому, про доступ до неї, його має підписати той, хто дає інтер'ю.
Я запитувала про це у викладачки нашаго факультету.
При зустрічі ще поговоримо.
 
КвітаДата: Середа, 20.10.2010, 15:05 | Повідомлення # 22
Джура
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Репутація: 0
Ліль, дякую за інфо.
Знаєш де є примірники таких Паспортних листів?Також договір про зберігання і використання інформації ?

При зустрічі обов язково, але зимою то аж буде бо я вчусь троха далекувато і приїжати виходить коли є канікули. Тому в курсі того всього є ЛЮся Данилків, яка разом з координатором від Борців- Оксаною, якраз і роблять те все. Все воно завдяки їм. моя тут ідея тільки і старання помогти , чим можу.
Тому давай так:
я підключу Люсю сюди + Оксана завтра з нею має зустріч, наскільки я знаю. Будем в контакті.


Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за неї
 
PovstanecДата: Середа, 20.10.2010, 16:39 | Повідомлення # 23
Генеральний суддя
Група: Адміни
Повідомлень: 692
Репутація: -666
Quote (Квіта)
тарас Чулій

це хто? О_о
може ЧОЛІЙ?

хто є координатором проекту від Борця?


Дякую, Боже, що я не москаль! А ти, москалю, дякуй, що я не Бог! :)
 
КвітаДата: Середа, 20.10.2010, 17:04 | Повідомлення # 24
Джура
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Репутація: 0
Oksana ye koordunatorom nI?? Lysuya meni skazala wo tu iy govoruv wo vsi putannya do Oksanu bo vona vaw koordunator

ta to Choliy..toi dyadko yakogo tu ne dolyublyuew...ale vzagalito tum zaimaetdya navit ne vin a Ira Markiv..., div4una yaka rozbuuraetsya v intervyu bo bere ix dlya arxivy

Додано (20.10.2010, 16:56)
---------------------------------------------
i ta vuba4..ya sobi pomululas..ne 4yliy a ChOliy..vuba4te

Додано (20.10.2010, 17:04)
---------------------------------------------
Sevastiyan...neznayu 4u tu mene zorzymiv, ale Lyusya ne mzohe spilkyvatus zi vsieyu organizatziyeyu bo vas bagato, togo ( yak ya zrozymila) bid Bortzya, tak samo yak i vid Bratstva , ye lyduna , yaka zaimayet'sya proetkom i donosut' do Lyusi vsi ba4ennya i rozdymu vawoi organiztazii wodo temu, obgovoryuyut' rizni aspectu i sxodyat'sya na 4omys' spilnomy. i vid vas to ye Oksana


Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за неї
 
PovstanecДата: Середа, 20.10.2010, 17:23 | Повідомлення # 25
Генеральний суддя
Група: Адміни
Повідомлень: 692
Репутація: -666
Квіта, до чого ти це все написала?

питання стосувалося Борців. Вони на нього і дадуть відповідь.


Дякую, Боже, що я не москаль! А ти, москалю, дякуй, що я не Бог! :)
 
КвітаДата: Середа, 20.10.2010, 17:29 | Повідомлення # 26
Джура
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Репутація: 0
tam byla moya QUOTE i togo vse inwe takozh moglo mene stosyvatus.

Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за неї
 
ЛілейкаДата: Середа, 20.10.2010, 22:52 | Повідомлення # 27
Полковник
Група: Борці
Повідомлень: 107
Репутація: 28
Я тільки бачила зразки таких документів, читала методичку із усної історії, автор - Г.Грінченко.
Оксана теж має копії цієї методички.

Взагалі, музей "Тюрма на Лонського" мали б їх мати, вони ж займаються збором такої інформації.
Якщо ні, то будемо думати разом, що робити. Думаю, це треба їх випитати, бо починати щось робити, а потім ще раз бігати з документами - зайва робота.

Севастіяне, я говорила Оксані, що можу допомагати з проектом, чим зможу, але то не обов'язково, щоб я була співкоординатором, бо то не має значення.

 
гуцулка_КсеняДата: Середа, 20.10.2010, 23:01 | Повідомлення # 28
Кошовий отаман
Група: Правління
Повідомлень: 188
Репутація: 37
від Борця проект координуємо ми з Лілею Мегедин. і тобі, Севастіяне, це відомо.

Україна - це тут. Люби її або збирай манатки!
 
PovstanecДата: Середа, 20.10.2010, 23:19 | Повідомлення # 29
Генеральний суддя
Група: Адміни
Повідомлень: 692
Репутація: -666
гуцулка_Ксеня, я чого питаю, Оксано... Я зустрів одного хлопця, який у нас на випробувальному, і він мені розповів, що ти йому сказала, що ти не координуєш цього проекту - і він не знає, що йому робити.

Так ось, власне, з цього і питання. Якщо він тебе не правильно зрозумів - дзвонися, поясни йому іще раз.
Якщо правильно - то я чогось не розумію сам.

І, дівчата, завжди прошу, щоб координатор був один, а помагати може завжди ще хтось. Я ж теж помагаю - завжди вас чимось напряжу! wink


Дякую, Боже, що я не москаль! А ти, москалю, дякуй, що я не Бог! :)
 
ЛілейкаДата: Середа, 20.10.2010, 23:27 | Повідомлення # 30
Полковник
Група: Борці
Повідомлень: 107
Репутація: 28
От що означає пропустити загальні збори, коли обговорювали це питання smile
Все одно, буду допомагати, щось підказувати.
До речі, серед волонтерів буде хороший історик - мій одногрупник, він може навіть більше підказати. smile
 
Форум » Наш форум » Наші заходи » Жива Історія (торкнутись історії, без якої не було б сьогодення)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Теги
Свіжі новини
Наша кнопка
Громадська організація 'Борець'
Наші друзі
 Українські пісні  Пам’ятай про Крути
Copyright Нескорений © 2024