П`ятниця, 10.05.2024, 00:56

Меню сайту
Школа тренінгів
Форма входу
Випадкова цитата

У схованках душі своїй я чинив великі подвиги, перемоги і благодіяння - так що боротися з життєвими негараздами в мене вже не вистачало ні сил, ні часу.

 Борис Андрєєв
Чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
         
 
ЄВРО 2012 - Інформер - До початку чемпiонату Європи з футболу 2012 року залишилось...

free counters
Головна » 2010 » Липень » 11 » Веселі факти про овочі

00:36
Веселі факти про овочі
Веселі факти про овочі
Чомусь ніколи мені не доводилось задумуватись про те, звідкіля у нас взялись буряки. Росте собі на городі, та й Бог з ними, а тут бач... не все так просто. Ось декілька цікавинок про те, що вживаємо майже щодня:).
 
   Ріпу колись сіяли з рота. Справа в тому, що у ріпи дуже дрібне насіння: в 1 кг його більше мільйона, і вручну так просто не розкинути. Однак і плювати – справа не проста, тому кращі «плювальники» цінувалися і шанувалися в народі.

   Відваром буряка в давнину користувалися як дезинфікуючим засобом, і, природно, їли і вареним, і сирим. А потрапив він до нас з Візантії.

   Є багато видів капусти: червонокачанна, білокачанна, цвітна … Цвітну капусту Марк Твен називав капустою, яка закінчила коледж. Броколі американці називають «капустою з університетською освітою».

   Картопля з’явилася в Європі в середині XVII століття як декоративна рослина. Розповідають, що якийсь адмірал привіз цю рослину до Англії і, коли її виростили, пригостив друзів її стеблами і листям, підсмаженими в маслі. Гості довго плювалися. У XVIII столітті в Росії при дворі це блюдо подавалося як десерт. Перед вживанням її варили і густо посипали цукром.

   Горошок був першим овочем, закритим у консервну банку.

   Огірок на початку XVIII століття в Англії був великою рідкістю, а лікарі змагалися у пошуках негативних його якостей. Одні вважали його просто отруйним, інші – «охолоджуючим» і таким, що викликає простуду.

   Помідор дійсно вважався отруйним. Наприклад, у книзі «Повний посібник по садівництву», яка видана в Данії у 1774 р., писалося: «Плоди ці украй шкідливі, оскільки зводять з розуму тих, хто їх поїдає». На Русі помідори довго називали «скаженими ягодами».

   Морква з 1991 р. в Європі вважається фруктом. У межах ЄЕС більше ніхто не сміє називати її овочем чи коренеплодом. Португальцям це дозволяє продовжувати виготовлення і експорт морквяного варення, бо, за європейськими стандартами, варення робиться тільки з фруктів.

   Фахівці до цих пір не вирішили, овочем чи фруктом є ананас. За часів Катерини II вельможі-гурмани широко використовували його в застіллях, хоча і незвичним для нас чином. Так, граф Олександр Строганов подавав ананас в оцті, а у графа Завадовського його шинкували, як капусту, зберігали у діжках і варили з цього борщ.
 

Ось такі-то пироги і помідори, що зводять з розуму, і моркв'яне повидло, і лечо зі стебл і листя картоплі... Смачного:)!
Опублікувати
Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 1042 | Додав: Оксанця | Теги: цікаво знати | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 4
4 myrchatko  
0
ні, цікавоооооо)))))

3 inkvizutor  
0
а чи ви знаєте що помідором хотіли отруїти Вашингтона???

2 lvivanka  
0
"скажена ягода" по-нашому то тепер продукт ГМО ? biggrin prof

1 micada  
0
Круто!!! І половини з цього - я не знала smile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Липень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Теги
Свіжі новини
Наша кнопка
Громадська організація 'Борець'
Наші друзі
 Українські пісні  Пам’ятай про Крути
Copyright Нескорений © 2024