Продовжуючи гірську тематику, в очкуванні майбутніх гірських походів борців, не зайвим було б нагадати правила поведінки в гірській місцині, як не як безпека перш за все.
Правила, що стосуються безпеки життя та здоров'я людини
Найголовніше правило - НЕ ходити в гори поодинці. Це дуже небезпечно. Шанс вижити одному в горах складає 50/50. Також НЕ відлучайтесь від групи без попередження.
Виконуйте вимоги старшого по групі чи інструктора.
Перед тим, як йти в гори з друзями, переконайтесь, що ні в кого з ваших супутників немає проблем з артеріальним тиском, серцевими хворобами та цукровим діабетом. В будь-якому випадку мати з собою медичну аптечку з найнеобхіднішими медикаментами.
Не поєднуйте пікніки, шашлики, випивку спиртного з гірською зоною. Краще займіться цим просто на природі в мальовничій місцевості неподалік цивілізації.
Не курити поблизу учасників, що не курять або взагалі не куріть - в горах повітря розріджене, а це ще більше ускладнить вам підйом.
Збираючись в гори сплануйте маршрут спочатку менш насичений високогір'ям. Підберіть його відповідно до рівня вашого досвіду та вашого туристського спорядження. Не намагайтесь обійти і побачити все зразу. Адже у вас все життя попереду.
Перед виходом на маршрут обов’язково з'ясуйте, який прогноз погоди на той чи інший район.
Ходіть туристичними стежками, не шукайте в нетрях зустрічі з ведмедицею, особливо коли вона з ведмежатами, уникайте зустрічі з диким кабаном. Не намагайтесь заходити туди, де рідко ступає нога туриста. Там є ризик попасти в забутий браконьєром капкан чи сильце.
Ніколи не намагайтесь пройти зарості сосни-жерепу без чіткої стежки і не заглиблюйтесь в них більш ніж на 5-10 метрів.
На гірських стежках уважно дивіться під ноги, особливо після дощу, щоб не наступити на хвіст гадюці, яких в горах предостатньо навіть в високогір'ї. Незабувайте також на ніч щільно зачиняти намети, бо змійки можуть залізти погрітись ;)
При погіршенні погоди йдіть вниз, а не вверх. Відчувши наближення грози мерщій втікайте в долину подалі від металевих предметів, вершин і озер, які притягують блискавки.
Не спокушайтесь можливістю покататися на сніжниках, фотографуватися на сніжних карнизах і походити по сніжних мостах, які утворюються нижче водоспадів.
Не залазьте без страховки на скелі та кам'яні брили.
Не влаштовуйтесь на нічліг високо в горах (на вершинах, у верхніх цирках), звідки в екстренному випадку важко спуститися вниз.
Занотуйте собі в мобільні телефони контактні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.
Правила що стосують охорони природи
НЕ смітити. Органічні відходи перегниють, а бляшанки і решта сміття після себе закопуйте.
НЕ розпалюйте вогнища в недозволених місцях.
НЕ таборуйтесь в заповідних зонах.
НЕ зривайте рідкісних та інших дикорослих рослин.
І на останок як каже народна мудрість – береженного Бог береже.
О, Мар'яне, молодець, що нагадав про правила, то таки потрібна штука. але змійки і гадючки мене не приваблюють, в мене тепер паніка... в наметі.. з гадюкою ..