Так-от, не були б львівські спелеологи оптимістами, про цю неймовірну печеру ніхто б і не знав. У 1965 досліджували вони печеру Вітрову поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільської області. Неподалік від неї показали їм місцеві хлопчаки струмок, що йшов у землю. Це незвичне місце викликало неабиякий інтерес дослідників. Втім, їхні колеги-спелеологи скептично ставились до того, що там може бути щось серйозне, і прозвали львів'ян оптимістами. Але наступного року львівські спелеологи повернулись сюди знову і їхньому відкриттю здивувалась сама Книга рекордів Гінесса =) Довелося їй згодом "оновитись" аж у трьох пунктах: печера (названа на честь своїх відкривачів Оптимістичною) отримала звання найдовшої гіпсової печери світу, найдовшої печери Євразії і третьої за довжиною печери у світі.
Зараз довжина Оптимістичної печери становить понад 240 км, а кожна нова експедиція додає до печери по 100 м, а іноді й по 1,5 км. Це складний лабіринт гротів, ходів і галерей на глибині близько 20 м. Складається Оптимістична з 10 відносно ізольованих районів, найцікавіші з яких Озерний і Заозерний. Назва першого говорить сама за себе. А другий просто вбиває всіх наповал своєю красою :) Грандіозні обсяги, кольорові стіни і склепіння - смуги світлі, темні,
червоні, жовті, а ще кола і зиґзаґи. А кристали - від дрібних, наче
іній, до величезних і зовсім
прозорих. Ось така винагорода чекає на тих, хто не побоїться здолати 5 км важкого підземного шляху. Для таких сміливців, зрештою, є всі умови: на трасі обладнані підземні табори, де навіть є запаси продуктів (не те, що на Говерлі:Р).
На цій оптимістичній ноті закінчується наша стаття, а разом з нею і рубрика. Не знаю, сприймете ви цю новину з оптимізмом чи песимізмом, крикнете "Ура, нарешті!" чи "Ні, хочу ще чудес!" :), але від себе всім вам дякую! Тим, хто читав від першої букви до останньої, і тим, кому вистачало першого абзацу. Тим, хто критикував, і тим, хто хвалив. І всім, кому просто не було байдуже :)