Герої України: Анатолій Авдієвський Колядки, щедрівки та багато-багато інших українських народних пісень:)
Ось що наштовхнуло мене на думку, про кого розповісти цього разу. Анатолій Авдієвський отримав звання Героя України у 2003 р. за те, що доклав зусиль для продовження існування та розвитку відомого колективу - Українського національного хору ім. Г. Верьовки.
Народився Анатолій Авдієвський на Кіровоградщині. Вищу освіту отримав у Одеській державній консерваторії. Після завершення навчання вирішив створити ансамбль пісні і танцю "Льонок", став його художнім керівником і головним диригентом. Згодом кілька років був головним диригентом Черкаського народного хору, а з 1966 р. - народного хору ім. Верьовки. Крім того, з 1970-х рр. Авдієвський розпочинає викладацьку діяльність у Києві. За успіхи в професійній діяльності його навіть у радянські часи нагороджували різними громотами і званнями. Народний хор (з 1990-х національний), який дотепер очолює Авдієвський, успішно виступає і в Україні, і за кордоном. Правда, головний диригент незадоволений ставленням влади до розвитку української культури. Коли Авдієвського запитували, чи буде організований тур містами України, він відповідав: "Для нас велика радість демонструвати своє мистецтво у всіх куточках України, але все залежить від рішення Міністерства культури". Щодо подорожей за кордон, то наш колектив з радістю приймають у різних країнах. Виступ такого ансамблю - це справжнє видовище з українськими співами і танцями. Ансамль поділений на три групи: оркестрову, танцювальну і хорову. Звідси й різноманітність виступів. Цей колектив готує виступи і з народними українськими піснями, і піснями сучасник композиторів у вигляді вокально-хореографічного концерту чи навіть фольклорної опери ("Цвіт папороті" Станковича). Крім того, Авдієвський вважає, що мистецтво з національним колоритом зрозуміле іншим народам, бо "пісня твориться, окрім таланту, душею і серцем, тому й сприймається душею і серцем, не потребує перекладу". В одному із недавніх інтерв'ю Анатолій Авдієвський наголошував, наскільки важливим є питання музичного виховання та освіти, починаючи із дитячого садка і загальноосвітньої школи: "Практично не звучить народна музика у дитячому середовищі. Діти орієнтуються на шоу-бізнесову культуру сумнівної вартості". У 1996 р. Анатолій Авдієвський був одним із засновників Академії мистецтв України, він продовжує свою професійну діяльність, очолює Національну всеукраїнську музичну спілку.
Сподобалася мені народна говірка, яку згадав А. Авдієвський у розмові із журналістами: "Щоб наша справа не хиріла - поменше слів, побільше діла". Це стосується і справ теперішніх, і планів на майбутнє!
"пісня твориться, окрім таланту, душею і серцем, тому й сприймається душею і серцем, не потребує перекладу", звідси можу сказати, що у сучасному шоу-бізі нема ні таланту, ні душі, ні серця! Таа, пам*ятаю садочок, дитинство...багато було у нас гуртків спрямованих на вивчення української творчості: пісні, танці...й досі вони такі близькі серцю. Шкода що сучасні карапузики зростають у дещо інших умовах...