ЄВРО 2012 - Інформер - До початку чемпiонату Європи з футболу 2012 року залишилось...

Теніс
Види спорту: Теніс
  Сьогодні розкажу про вид спорту, в якому використовуються такі
жовті м'ячики, якими ви гралися в дитинстві :)

Мета гри — перекинути ракеткою м'яч через сітку на бік партнера так, щоб м'яч упав у межах майданчика суперника і той не зміг його відбити назад. Грають в теніс 1 х 1 або 2 х 2, на майданчику — корті, поділеному навпіл поперечною сіткою.
    Тепер про правила гри:
 -розіграш кожного очка починається з подачі м'яча. Гравець, із задньої лінії перекидає м'яч на діагонально протилежно розташоване поле супротивника. Перша подача завжди здійснюється із правого боку від центральної лінії поля. Після кожної успішної подачі гравець, що подає переходить на інший бік поля.
 -період тенісного матчу, протягом якого подає один гравець, називається геймом.
 -гейм починається з рахунку 0:0. Перші два розіграші м'яча, дають супротивникам по 15 очок. Наступна подача приводить до рахунку 40, наступний розіграш приводить до виграшу гейму у випадку, якщо супротивник має рахунок 30 або менше. Якщо обоє гравці мають по 40, то виграш наступної подачі надає перевагу. Перемагає в геймі гравець, який має перевагу і виграв наступну подачу.
Також існує поняття "сет". Розіграш сету йде доти, поки один із гравців не виграє 6 геймів. При рахунку 6-5 розігрується ще один гейм. Якщо рахунок стає 7-5, сет закінчується. При рахунку 6:6 розігрується тай-брейк.
   Досить цікавою є історія цього спорту. Якщо не брати до уваги ігри стародавніх греків і римлян, в яких м'яч відбивали рукою або дерев'яною палицею, то перші згадки про гру, схожу на теніс, можна знайти в XII—XIII століттях в Італії. Гра називалася «джидоко», а м'яч в ній відбивався надітими на руку рукавицею, дерев'яним щитком або шкіряним ременем.
   Дотепер говорять що це спорт аристократів.  У XVIII-XIX століттях царствені особи грали в теніс. Причому, досить цікаво ... Права подачі тоді ще не було, і тому гравці водили з собою спеціальних юнаків, які робили за них подачу.
   Цікавим моментом є тенісні рекорди. Найбільш високошвидкісні подачі: у жінок - належить Венус Вільямс. Швидкість складає 205 км / г. Вона встановила його 16 жовтня 1998р. О_о. У чоловіків - Греку Руседскі. Швидкість його подачі складала 239, 8 км / г. Рекорд був встановлений в 1998 році 14 травня. Найдовший матч: матч між Алексом Коретхой (Іспанія) і Ернаном Гумма на Роллан Гарросі 31 травня 1998 року, він тривав 5 годин 30 хвилин. Коретха виграв 6-1,5-7,6-7,7-5,9-7. Найкращим гравцем в історіїї тенісу вважають Роджера Федерера, впевнений ви про нього чули.

Я грав у великий теніс один раз в житті, звичайно не все виходило,
але сподобалось, раджу спробувати якщо є можливість.

Опублікувати
Категорія: Спорт | Переглядів: 1194 | Додав: KypIDon | Теги: Спорт | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 6
2 Paole
0
Олег а дані то застарілі.........найдовший матч відбувся на Вімблдоні у 2010р. між французом Ніколя Маю та американцем Джоном Існером, який тривал 11 год. і закінчився з рахунком 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 70:68

3 KypIDon
0
згоден..

1 Mary_Anna
2
Федерер такий сімпатяшка))) (хоч і старий трохи biggrin ) Надаль такий кумедний ше є тенісист))) Ті бидвоє то є закляті суперники. Дивилася їх "боротьбу" не раз - нічьо так biggrin :D
А взагалі, я такий страшно великий фанат великого тенісу і дуже хочу зіграти якось!