Життя дачника — це постійна боротьба з сусідніми дітьми, які вважають його город своїм, і своїми дітьми, які мають батьківський город за чужий.
Володимир Колодій
Чат
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2011»Лютий»10 » Говорімо спершу мовою, а вже потім язИком ;) - 16
19:20
Говорімо спершу мовою, а вже потім язИком ;) - 16
Карта України: міфічні області :) Вітаю відданих читачів та переглядачів ;) писаного слова про слово :) Сьогодні пропоную вашій увазі дещо географічну царину... :)
У наш час болячок та аптек невдивовижу буде чути, що когось зі знайомих (сусідів, квартирантів, когось із телевізії-серіалії :)) болить в області серця, нирок, печінок - ну і багато ше де. Хтось кмітливий візьме та спитається: а де ж та область? Йому - зверхньо спершу :) - розповідатимуть, якої форми нирки, шо у такому віці пора вже знати, де вони знаходяться; що печінку майже в кожній рекламі показують, то шо, ти не дивишся телевізора? А цей кмітливець візьме їх на кпини і скаже, що знає тіко 24 області адміністративно-територіального поділу України. + АР Крим. І буде правИй. Українська мова має менше значень слова Область, ніж російська. Такі значення як "частина організму, ділянка тіла" чи "галузь діяльності, сфера зацікавлень" є помилковими у нашому слововжитку " або ж, як звиклося казати, калькованими. Погляньмо:
северная область Антарктиды - північний край Антарктиди
Сумская область - Сумська область область вечных снегов - пояс вічних снігів в области сердца - у ділянці серця в області фізики - в галузі фізики область науки - сфера науки
Замислившись над тим, що ми говоримо: область Серця, область Фізики - куди на карту накладемо ці області-еквіваленти? за яким принципом? а область Тазу? :) ото ж бо й воно ;)
Якщо не будемо думати, що говоримо, або недодумувати, напрошується співзвучне слово... Насправді маємо пам'ятати, що мова починається з нас, складається з нас, залежить від нас. Від нас же залежить, у якому стані передамо нашу мову дітям: ту красиву, мелодійну, що визнана другою у Європі, величну й багату, чи покльовану, як віспою, недодуманими словами, необдуманими запозиченнями.
а, проте, буває і краса... "Море Кризисів, море Ясності, море Дощів..."
на неї поки досить скарг... насправді у поетичному тексті такі речі допустимі - до певної міри. До прикладу, пісня "На Україну повернусь..", так вживати не можна, але пісня через це не втрачає своєї вартності..