1 вересня. Для когось це звичайний день, для когось він обведений червоним або чорним. Та все ж для більшості він знаменує початок нового навчального року і невтомної гризні граніту науки. Тож нехай цей процес буде для вас якнайприємнішим, а результат - якнайкращим, адже освічені громадяни - це окраса Батьківщини.
Для нас же "борців" бажаю, щоб цей день став початком втілення нових ідей, реалізацією старих з подвійною наполегливістю, адже ми знаємо, що тільки власни
... Читати далі »
І "на десерт" розповім про унікальний музей, який знаходиться в унікальному місті :)) Про місто - то звісно жарт, але, думаю, представляти вам його (тобто місто) нема потреби :-)
За легендою, Марія Магдалина прийшла до Риму, щоб проповідувати Євангеліє, і піднесла імператору яйце зі словами: «Христос Воскрес!». Той, не вірячи, вигукнув: «Це так само неймовірно, як начебто яйце стало червоним». Після його слів яйце почервоніло. І відтоді почали дарувати на Великдень фарбовані яйця... як символ нового життя.
Історія писанкарства в Україні тягнеться з давніх-давен, але про це якось іншим разом, а за
... Читати далі »
Завершили ми, здається, на тих, хто народився під сузір'ям Воріт. Люди ці, бач, не спокійні душею, люблять щось міняти, щось втрачити, щось губити...Цікаві натури, але ми на них не будемо зупинятись, треба рухатись вперед:).
Народжені та Благословенні під Сузір'ям Діда
(22 червня - 22 липня)
Народжені під знаком Діда, в сонячній силі купальських днів, самотні і працьовиті. В них добре розвинуте почуття відповідальності, а їхні вчинки заздалегідь продуман
... Читати далі »
Волинські Афіни. Саме так називають невеличкий районний центр, що розмістився за півсотні кілометрів на південний схід від Рівного. Це давнє місто Острог, що має майже тисячолітню історію. Із XIV по XVII століття цим містом володів найвпливовіший і найбагатший рід князів Острозьких, який зробив з Острога потужний освітній, науковий та культурний центр Східної Європи.
Передусім славився Острог слов'яно-греко-латинською академією — першим вищим навчальним закладом у Східній Європі. Заснував його у 1576 році авторитетний політичний діяч того часу, меценат друкарства й літератури, опікун православ'я Василь-Костянтин Острозький. За програмою навчання ліцей був на рівні найкращих єзуїтських колегій. Крім церковнослов’янської, грецької та латин
... Читати далі »
Ми всі одна сім'я, єдина ми родина, у кожнім нашім "Я" частинка України!..
Напевно, кожен з нас сьогодні почувався піднесеним (окрім Мар'яна, який відчував подвійну радість, підозрюємо :)) Маємо змогу відчувати те, що було не під силу людям, які ішли до цього ціною життя. Маємо фундамент, від якого відштовхуються наші почуття, думи і вчинки. Без зайвих слів... З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, УКРАЇНО! З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, УКРАЇНЦІ! ЗІ СВЯТОМ, БОРЦІ!!!
Крім мене, як я розумію, сюди майже ніхто не заходить, але все ж вирішила додати цю новину.
Трішки історії:
23 серпня 1991 року – після провалу путчу Державного комітету з надзвичайного стану (ГКЧП) у Москві – група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради тоді ще Української Радянської Соціалістичної Республіки. А 4 вересня прапор замайорів на куполі парламенту.
23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України Указом Президента України було визначено відзначати щороку 23 серпня День Державног
... Читати далі »
Ви думали, чудеса України вже закінчились? А ось і ні! ;) Навіть офіційний список ще не весь. Доповнюють його ще 3 спецномінації. Про них по черзі і розповім. Почнемо зі "звання" "Визначна пам'ятка новітньої історії", яке дісталося Лівадійському палацу (місто Ялта).
Лівадійський палац був літньою резиденцією останнього російського царя Миколи II. Окрім головного корпусу, комплекс включає в себе графський палац і церкву. Оточений він великим парком - одним з кращих на Південному узбережжі.
Палац був збудований в 1910-1911 рр. за проект
... Читати далі »
Святкування не обмежується одним днем, воно триватиме з 20 до 24
серпня і поєднує в собі різні заходи. Пропоную Вашій увазі офіційну
програму святкувань, а також інші події, що не потрапили до неї.
Святкування Дня Незалежності у Львові — особлива
подія. Неймовірна пульсація свята відчувається у всьому — змінюється
ритм міста, всі традиційно очікують вуличних постановок, мистецьких
візій і, без сумніву, святкового концерту.
Вже стало традицією, що у День Незалежності більшість городян у
Львові вдягають вишиванки, тому вже зранку місто розквітає вишуканими
барвами ви
... Читати далі »
Підкорили ми Говерлу, котру якщо не чудом, то принаймні гордістю України назвати можна (про "експонати" музею "Залиши після себе якусь тряпку" на вершині промовчимо...), а зараз полинемо думками у інший мальовничий куточок нашого краю - Національний заповідник-острів "Хортиця".
Найбільший острів на Дніпрі, Хортиця унікальна рідкісним поєднанням на одній території різноманітних природних комплексів – цілинних степів, байрачних та плавневих лісів, наскальної рослинності, рідкісних та зникаючих видів рослин, пам’яток геології... Основу острова складають граніти і гнейси (такий собі вид гірських порід), яким близько 2 міль
... Читати далі »
Що ПУТАЄМО, а що ПЛУТАЄМО? Часто чуємо - а то й говоримо: "Та не може бути! Ти шось путаєш", "Я запуталась" (шо особливо кумедно :)) І накладаємо на себе пута своїми ж помилками, своїм іноді легковажним ставленням до Слова.
Слово плутати означає "безладно переплітати, перевивати що-небудь" - плутати волосся, нитки для вишивання - а потім сиди і розплутуй :), "плутати ногами" - "ходити повільно, мляво, ледве переступаючи - є мастаки у цій плутанині навіть зав'язувати ноги
... Читати далі »
Ворота великі, ворота маленькі, ворота старі, ворота нові... Словосполучень зі словом "ворота" може бути сотні, аби лиш тіко фантазія включилась.. Щось я збилась, на якому знаку за сучасними мірками ми знаходимось, тому ніц не знаю про цей вид людей, народжених під зірками Воріт, залишається лише покладатись на правдивість цього гороскопу і повірити написаному.
Чомусь вабить мене наша культура, щось є в ній таємниче та нерозгадане... Тому продовжуємо нашу мандрівку по закарпатських землях та її культурі. Вже ми шось трохи знаємо... що лаби то далеко не лабораторні роботи (зі студентського жарґону), а ноги, і що, наприклад, "бабоука" - це не є перші вигуки маленької дитини, до того як скаже "мама", а лише лялька:). Пора нам відкрити і другу частину цих загадкових слів, які можна почути лише в Україні, а саме - в Закарпатті:)
46. Паранний – нарядний, ошатний / Што сь ниська паранний! – який ти сьогодні гарний ( нарядний) / 47. Пичка – жін. статевий орган 48. Повісти – сказати / (у)повіш ми правду – скажи мені правду / 49. Позирати – дивитися / піздри у визір - подив
... Читати далі »
Ото вже тако потрохи наближаємсі до літа... А саме нині завітаємо в гості до тих, хто ся родив з 20 квітня і аж до 20-го травня... Але, бачте, ті числа є далеко не прості, адже саме на них припадають Зелені свята. А ті Зелені свята ховають у собі цілий цікавий культ наших предків... Наш народ вірував, що саме в ці дні (на п'ятдесятий день після Великодня) покійники вдруге виходять на світ, від чого, на думку предків, залежить врожай. Тому й хати наші розцвітають зеленим кольором, а саме гілками липи... Але про всі інші секрети єнчим разом..
д.с. А липа, до речі, відвертає прокляття, що їх насилають чоловікам жінки...Ось які ми....:)
Карпати, Карпати, Карпати! Ось куди кличе душа, особливо влітку.. Ніякі там турецькі ні українські моря не зрівняються з нашими горами.. Тому пропоную трохи поговорити саме про них, адже в цих гірських хребтах, річках, горах заховано стільки легенд... Але... почнемо ми далеко не з самих Карпат, а з вивчення деяких чарівних слів:). Вони ж, закарпатці, говорять далеко не як ми... Аби ми на початку знали, що вартує п'ятами накивати, коли до нас якийсь дідусь скаже: "Дораз у тя парадичку вержу!"...:)
1. Ай, айно – так (Будеш ниська позирати кіно? – Айно. - Будеш сьогодні дивитися фільм?- Так. ) 2. Бабоука - лялька 3. Бавитися – гратися / Д
... Читати далі »
Ви коли-небудь мріяли побувати у давньогрецькому місті, побачити величний Акрополь? Проте, щоб відчути дух античності, не обов'язково їхати за тридев'ять земель. На безкрайніх просторах України знайшла своє місце і невеличка частинка Давньої Греції - місто-держава Херсонес.
Херсонес був заснований древньогрецькими колоністами більше ніж 2500 років тому на південному заході Криму. Це місто-держава мало довге життя - майже дві тисячі років - і його історія є частиною історії Древньої Греції, Древнього Риму та Візантії.
Околиці міста були заселені різноманітними племена
... Читати далі »
Рухаємся далі. Кажуть, що люди народжені з 21 березня до 19 квітня є хорошими лідерами, не терплять, коли ними керують, проте краще не доручати їм вести якісь переговори, а то ой біда, біда буде.. А якщо описати коротко, то вони бувають дратівливі, войовничі, сміливі, щирі, та й куди ж тут без наївності... Але то нам таке говорять оті щаманські, Бог зна ким придумані гороскопи, вони ще називають тих людей Овнами. Хе.. а в нас Барани...
То єсть Український гороскоп. Під сузір'ям Русалки
Про Водяників ми вже почули, та, мабуть, гріх буде оминути інших наших міфічних істот... Цього разу помандруємо до царства Русалок... Хто ж вони такі? Ото була маленькою і слово "Русалка" мені асоціювалась з якимось хвостатим створінням (себто дівчиною..) з короною на голові, яке плаває десь під водою, а вночі випливає і приворожує своєю красою всіх юнаків (які опинились не в той час, не в тому місці). Але що поробиш, дитяча уява багата, але рано чи пізно вона зазнає багато розчарувань. Ось і я зазнала, зро
... Читати далі »
То єсть Український гороскоп. Під сузір'ям Водяника Тут від наших прадідів сучасні "шамани" далеко не втікли, ото взяли і назвали тих, хто родився з 20 січня по 19 лютого, Водоліями. Певно, точно вкрали назву від нашого Водяника (..а най би їх качка копнула..). Але ми ж, звісно, про Водоліїв не знаєм нічого, хтось шось собі таке придумав, а от історій про Водяників ми чули багатенько, ще з дитинства. А саме, що Водяники були злими духами, втіленнями водної стихії. Коли його розізлити, за віруваннями людей, Водяник наносив збитки людям: розливав річки, руйнував греблі, млини, топив людей. І перевтілюватись він умів у кого забажаєш: і в дитину, і в собаку, і в рибу... Ось такими були ці злі духи водоймищ. Але ото вже цікаво, якими є люди, народжені під сузір'ям Водяника? Продовжим нашу мандрівку..