Біосферний заповідник "Асканія-Нова" – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу (11054 га!), якого ніколи не
торкався плуг. Окраса Херсонщини, ця територія має неабияку наукову, культурно-пізнавальну та практичну
цінність...
Праядром заповідника стала ділянка угідь Фрідріха Фальц-Фейна, який у 1898 за власною ініціативою (а така ініціатива була першою(!!!) у світі) вилучив її з господарського використання заради благородної мети. Заповідний степ складається з трьох масивів: Північний, Південний і Великий Чапельський під (тобто низинне місце). Суха мова статис
... Читати далі »
Прийшла осінь, принесла похмуру погоду, та на противагу їй Львів не припиняє тішити нас своїми фестами та забавляннями! На черзі міжнародний театральний фестиваль "Золотий лев-2010", що проходитиме з 1 до 7 жовтня.
Свої вистави представлять українські та іноземні театри. Розпочнеться фестиваль з святкового відкриття на площі перед Оперним, де гостей свята зустрічатиме «Алея живих скульптур» від Євпаторійського театру. На «Золотому Леві-2010» Україну представлять Львівський академічний духовний театр «Воскресіння», Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса, Лугансь
... Читати далі »
Кожна сучасна людина не мислить початку дня без використання засобів гігієни: зубної щітки, мила, туалетного паперу, гребінця... Цими речима ми забезпечені сповна, але чим заміняли засоби гігієни первісні люди і як відбувався розвиток і вдосконалення їх протягом століть?
Цього разу розповім про ще одну українську героїню – відому художницю Тетяну Яблонську (1917-2005), яка отримала це звання і Орден Держави у 2001 р.
Вона народилася в Смоленську у вчительській родині. Батько Тетяни був доглядачем Смоленської картинної галереї, де дівчинка вперше проявила свій талант до малювання. У 1928 р. її сім’я переїхала в Україну, де майбутня художниця здобувала освіту. У 1941 р. закінчила Київський художній інститут, а вже після війни почала там працювати як викладач.
Напередодні Свята кави вирішила, що буде доречно познайомитись з мінімальною характеристикою сортів кави.
Каву вирощують в 50 країнах і по суті у кожній - свій сорт. Особливості клімату і різноманітність ґрунтів створюють неповторний букет. Кожний сорт кави унікальний, тому його назву прийнято писати з великої букви - як власне ім'я.
Колумбійська кава (Colombia Excelso). Один з найкращих у
... Читати далі »
Львів завжди мав славу міста кав'ярень. Відомо, що 1683 року галичанин Франц-Юрій Кульчицький заснував першу кав'ярню у Відні і одну з перших у Європі — "Hof zur Blauen Flasche". Відтоді – чи то тому, що Юрій Кульчицький народився на Львівщині, чи то тому, що кавова традиція швидко дійшла до Львова і добре тут прижилася, – Львів назавжди отримав славу кавової столиці Галичини.
З 2007 року у Львові проводиться свято "На каву до Львова". Цього року дійство триватиме з 24 по 26 вересня.
На кожному державному чи національному святі ми бачимо масу людей з національною символікою: прапорами, стрічками, в українських строях... Кожен з них називає себе патріотом. На питання "чому?" відповідь чуємо стандартну: "... пам'ятаю історію, люблю схід і захід сонця, рідне місто, борщ з галушками, вареники, спів солов'їний..."
Все це добре, що ми пам'ятаємо і любимо те, що стосується нашої Батьківщини. Але досить вже ховатись за шаблоном нав'язливого стандарту! Патріотизм — це не спосіб самовираження, це частина нашого духу, це одне з н
... Читати далі »
Життя коротке, сьогодні тільки початок, а завтра вже кінець, і ми навіть цього не помічаємо... Як часто згадуємо тих, хто є нам близький? Як часто нагадуємо їм, наскільки вони є важливі для нас? Як часто кажемо "люблю"? Скільки гарних, веселих, сумних подій ми заносимо у нашу "Книгу життя" і чи взагалі заносимо...?
Якщо б на одну мить Бог забув, що я всього лиш проста маріонетка, і подарував би мені шматочок життя, я б тоді, напевно, не говорив все, що думаю, але точно думав би, що говорю.
Я б цінував речі не за те, скільки вони коштують, а за те, скільки означають.
З кожнм днем, місяцем, роком смаки людей та мода змінюються, але критерії залишаються незламними. Завжди приємно мати справу з пунктуальною людиною, а пунктуальність залежить від чого, як ви гадаєте? Ммм? Я думаю, що в значній мірі від годинника. І це саме той випадок, коли "скупий платить двічі". Якісні годинники рекомендовано купувати від відомих виробників. Ось кілька порад, як вибрати годинник.... Читати далі »
Емоції людини, а саме їх вираження через рухи, вирази обличчя, є однаковими у всіх представників людського роду незалежно від статі, раси, культури чи місця проживання. Мова жестів є тією універсальною мовою, яка бере свій початок ще задовго до появи слів, які ми з вами вживаємо для вираження цих же емоцій.
Про усе це написано немало наукових праць, знято не одну передачу і не один фільм чи телесеріал (варто виділити нещодавно популярний телесеріал "Lie to me" - "Теорія брехні", "Збреши мені"). Людина може вдавати радість, клястися у правдивості своїх слів чи виявляти повагу, але у перші секунди усього вищевказаного вона проявляє справжні думки на своєму ж обличчі. Отже, у цій статті розглянемо найбільш вживані людьми мікровирази,
... Читати далі »
У 2006 р. звання Героя України і орден «Золотої Зірки» отримала Олена Юрковська за «виняткові спортивні досягнення на зимових Параолімпійських іграх, виявлені мужність, самовідданість і волю до перемоги, піднесення спортивного авторитету України у світі». Це надзвичайно важливі досягнення як для самої спортсменки, так і для України. Це яскравий приклад віри в себе, свої сили і старання для кожного з нас. Крім того, багаторазова олімпійська чемпіонка народилася у Коломиї:)
Зараз Олені Юрковській 27 років, але свої перші нагороди на районних та обласних спортивних змаганнях почала здобувати щ
... Читати далі »
Кожна історична епоха має своїх героїв, героїв СВОГО часу. Це ті люди, які стають прикладом для інших, які власними вчинками впливають на долю сучасників і майбутні покоління. Не даремно на привітання ''СЛАВА УКРАЇНІ!'' відповідають ''ГЕРОЯМ СЛАВА!'' Та справжніх українських героїв треба цінувати. Ми ж можемо дізнатися про них, зробити для себе висновки, скористатися їхнім досвідом.
З 1998 р. найвищою державною нагородою у нас є звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ. Отримати його може той, хто за Статутом про присвоєн
... Читати далі »
Ось і прийшла осінь, принесла пору навчання, відповідальності...
Але, пірнаючи у вир літератури і канцтоварів, слід пам'ятати 10 заповідей щасливої людини:
1. Людина народжується змученою і живе для відпочинку. 2. Люби своє ліжко, як самого себе)))!!! 3. Відпочивай вдень, щоб добре спати вночі))) 4. Якщо бачиш, що хтось відпоч
... Читати далі »
Як крається серце, коли зустрічаєш таке миле створіння з очима, повними любові і бажання бути просто комусь потрібним... Ми вже забули, що найпершим вірним другом людини став саме він... собака. Але що ми знаємо про братів наших молодших? Чим ми аргументуємо неадекватну їхню поведінку?..
Собаки виконують багато видів робіт для людей, серед них полювання, охорона, служба в поліції та військах, також беруть участь у випасі худоби, допомагають інвалідам та є неперевершеними сімейними компаньйонами. Ця універсальність, більша ніж практично в будь-якої відомої людству тварини, дала собаці прізвисько «найкращий друг людини». Зараз на планеті проживає близько 400 млн. собак. Коли сучасне розуміння генетики отримало значний розвиток, люди почали ін
... Читати далі »
Сонце-сонце-сонце... Миті, коли сидиш нерухомо на одному місці, затамувавши подих і просто милуєшся як Сонце ховається десь за горю, будинками або навіть пірнає під воду, а Небо наливається різноманітними барвами, які мабуть ані слова ані перо художника ніколи не зможе передати..Хіба не прекрасно? Саме те, що хочеться бачити знову і знову...
Оце недавно побачила знову величний захід сонця, будучи на скошеному полі...хотілось запам'ятати його назавжди.
Всюди він різний, всюди прекрасний, але який він тут, в нас, в Україні? Оце позбирала різні фото зі всюди, незнаючи авторів та власників, хочеться щоб і ви глянули, якими бувають
... Читати далі »
Борці знають, якою веселою може бути поїздка потягом. Розумію, що дехто може пригадати якусь неприємну історію, пов’язану з цим видом транспорту, та, сподіваюся, цікавих і кумедних ситуацій було більше.
Того, хто придбав квиток на потяг, найперше цікавить, з якими сусідами доведеться їхати цього разу (хіба подорожуєте всією компанією, як борці, наприклад). За кілька годин можна стільки всього побачити і почути, зрозуміти і зробити висновок для себе. Люди настільки різні, що до певного моменту про існування таких навіть не підозрюєш. Дехто всю дор
... Читати далі »
Ось трішки прохолоди внесла в наше життя природа. Літо підходить до завершення, і аж не віриться, що ми знайшли в собі сили подолати цю незвичну для нас спеку.
Але пора звикати до нової реальності... Дуже скоро для Європейських країн аномально спекотне літо стане звичною справою. За словами швейцарських вчених, в літній період буде рости кількість тропічних днів і температура повітря перескочить на +40 ° С. При цьому в 21 столітті нестерпна спека буде все частіше. Припустимо, що на даний момент в середньому спекотних днів три, і через 10 років їх кількість стане 14, до 2060-2090 вже в районі 40. Говорячи про країни Європи, то кількість пекельних днів до кінця цього століття може збільшиться з 5 до 14.
Вас ніколи не бентежили рум'янці на
щічках? А особливо у моменти, коли хочеться виглядати серйозно і по
доорослому... Я завжди вважала це недоліком, бо коли ти просто розпинаєшся від
правди, обов'язково з'явиться він - рум'янець, який поставить на тобі клеймо
брехуна. Але виявляється, це не зовсім так.
Останні дослідження вчених довели, що люди, які здатні червоніти, це не
брехуни, а навпаки, добрі люди! Почервоніння обличчя говорить про чутливу душу
людини та її високі моральні принципи, стверджують фізіо
... Читати далі »
Борці цього літа організували чудові поїздки. Вже є що згадати! Дехто якраз зараз у Карпатах піднімається на Говерлу:) Крім того, вже відбулися поїздка на Волинь, вечірка «Кіко того літа», фест у Підкамені. Після кожної з тих подій варто поділитися враженнями, заохотити інших. От і я вирішила коротенько розповісти про свою поїздку на узбережжя Азовського моря (біля Маріуполя, Донецька обл.) Найголовніше – то також був відпочинок в українському стилі!
Мабуть, студентів зі Львова було помітно одразу чи, швидше, чути одразу. «Доброго ранку!», «Привіт!», «Смачного!», «Дякую!», «Скажіть, будь ласка» – і всі вже розуміли, що це
... Читати далі »
Всім відомо, що запорукою довголіття є здоровий спосіб життя, себто відмова від шкідливих звичок, заняття спортом... Та недавно вчені виявили ще один, не менш важливий чинник, який впливає на довге і здорове життя. Виявляється - це друзі.
Люди, які мають велике коло друзів та знайомих, можуть стати довгожителями. Їх життя може збільшитися приблизно на 50% порівняно з людьм
... Читати далі »