К.О. про неочевидне (сміховинки)
Знаю, сьогодні мало бути продовження теми політики, але моя політекономічна муза полетіла засмагати на Мальдіви. Тож сьогоднішню тему ми розбавим трохи гумором, картинками ну й інфою звісно ж. У статті буде трохи самоцензури, але все одно прошу забирати від екрану вразливих осіб, вагітних і жінок в період лактації, мало чого :).
А поговорим ми сьогодні про меми, мабуть всі про них чули, вживають, але не знають звідки вони і що в реалі значать. Для кращої розуміння стаття буде наповнена деякими ілюстраціями. Мем – якщо по-науковому, то це міркувальна категорія, здатна до поширення через соціальні контакти носіїв, паразитуючи на аналогічному та логічному методах дослідження. На практиці це найчастіше виявляється веселою картинкою, яку всім кортить кинути друзям в аську, вкакашки і т.д. Таке щось може швидко розповсюдитися в мережі (чи навіть вилізти IRL) і набути широкої популярності. Щоправда, після здобуття великої слави мем часто потрапляє до категорії баянів та попси і надалі рідше вживається. В основному, чим популярніший мем, тим більше в ньому лулзів. Слово "лулзи" походить від англійського слова lulz - вигадана "форма множини" для абревіатури LOL ("Laughing Out Loud"). Лулзи - це реакція на те, коли щось цікаве відбувається в інтернетах (саме в множині, за версією Буша молодшого) і привід посміятись. З огляду на те, що в інтернетах щось цікаве найчастіше відбувається через чиюсь дурість, лулзи мають характер зловтішання. Також лулзи - універсальний мотив для будь-яких дій - I did it for the lulz (див. відео). Часто для ілюстрації своїх емоцій ми кажем феспалм (також, facepalm, моск. *****ий стид, обличчярука) – означає уселюдську демонстрацію абсолютного розпачу, сорому за побачене перед іншими. Назва походить від англійських слів face (лице) і palm (долоня). Використовується у дискусіях, коли бракує слів виразити всю недоречність, дупобільність(про це в наступних випусках), нетямущість вчиненої щойно кимось дії чи явища. Походить звісно ж з життя, де є просто жестом, але у інтернеті часто застосовуються зображення, а також просто "фейспалм.jpg". Канонічним є зображення капітана Пікарда із «Зоряного шляху». Частим гостем у нас також є Капітан Очевидність (К.О., кеп, Отаман Очевидячка, від англ. Captain Obvious) - герой, що завжди готовий прийти на допомогу (див. картинку) зірвати всі покрови з місць, де їх нема. Сам Отаман інформує про те, що таке зняття завжди усміхає, і тих, хто його вчинив, і тих для кого це довелось вчинити. Як виглядає на практиці див. нижче. Своє ставлення до статті сумнівної якості можна висловити словами, що це понуре (сумовите) лайно. Вживається у якості ніжної характеристики написаного висеру у разі, якщо його прочитання призводить до емоцій, що подібних при занюхуванні ПЛ, чи вживанні всередину орально. Проте часто після таких моментів можуть виникати срачі - процес високоінтелектуального взаємного метання вербальними фекаліями на форумі, у чатиках, коментах, які наповнені повагою до точки зору співрозмовника і до його особи (. Виникають на будь чому (IE vs FF, 8 бер., в кого більше(ий)… ) і часто висмоктані невідь-звідки. Хоча О. О. каже ще срачем може бути стан твого помешкання, гуртожитку, міста села, країни etc.
Ух-х…Про всі меми в одній статті не розкажеш, бо тисячі їх і ймення їм легіон…кхм, то ж може колись продовжим. А зараз, як казав дід Панас: «Ось така ***** малята, любі хлопчики й дівчатка».
|