Кожного року у третю неділю травня в Україні вшановують пам'ять жертв політичних репресій 1930-х рр.
Репресії почалися із 1934 р., коли було вбито секретаря компартії СРСР Кірова (перед тим, про що рідко говорять, сталося серйозне непорозуміння між ним і Сталіном). Тоді ж було прийнято рішення боротися із тими, хто посягає на життя представників радянської влади. Неможливо підрахувати кількість жертв політичних репресій у сталінську добу. Інформацію про це старанно приховували. У 1937 р. партійне керівництво заборонило оприлюднювати перепис населення, хоча висновок можна зробити із попередніх: у 1926 р. в Українській РСР проживало 29 млн. населення, а у 1939 р. було записано ту ж саму кількість! Хіба за 13 років нічого не змінилося?! Авжеж змінилося!!! Але про такі зміни, про масовість знищення "ворогів народу", їхніх сімей не треба було знати нікому, бо до цієї категорії вносилися не вбивці, не зрадники, а ті, хто не підтримував політику радянської влади, не хотів йти до колгоспу, хто підтримав, чи краще сказати повірив, в "українізацію"... Робилося все, щоб жорстокі вбивства виправдали. Арешти, заслання, катування
... Читати далі »
Сьогодні мова йтиме про гурт, який рівно 10 років тому (у 2001р.) заснували п’ятеро івано-франківських хлопак ( Новіков Володимир - вокал; Бєляков Віталій - бек-вокал; Марків Андрій - гітара; Копієвський Михайло - бас-гітара; Чорний Юра - ударні) під назвою –"ФЛІТ".
За словами хлопців назва гурту взята з словника англійської мови, на якій має багато значень: «перелітати», «пурхати», «братися то за одне, то за інше», і символізує «викореніння з теперішньої шоу-бізнесової естради неякісну музику, беземоційну, яка взагалі не несе в собі нічого».
Неординарний музичний стиль групи з’єднав
... Читати далі »
"Ніч музеїв" у музеї-меморіалі "Тюрма на Лонцького"
18 травня з нагоди Міжнародного дня музеїв у Національному музеї меморіалі жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" у Львові (вул. С. Бандери, 1, вхід — з вул. К. Брюллова) від 18:00 до 24:00 відбуватиметься мистецьке дійство "Ніч музеїв".
У рамках "Ночі музеїв" відвідувачам відкриють доступ до підвальних приміщень колишньої катівні та третього поверху в’язниці, де можна буде оглянути карцер та "м’яку" камеру. На інших поверхах музею відчинять двері до камер смертників та камер-"одиночок". Тюремні вестибюлі перетворяться на концертні та виставкові зали, де лунатимуть музика та поезія, демонструватимуть відеоінсталяції, слайд-шоу, відеозаписи спогадів політв’язнів тощо. На великий кінозал просто неба перетвориться в’язничне подвір’я, де до завершення акції із запалених свічок викладуть гасло "Пам’ятаємо!".
Програма заходів до міжнародної акції "Ніч музеїв" у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького"
Середа, 18 травня 2011 року, 18:00 — 24:00 Відкриття "Ночі музеїв" 18:00 — 19:30, двір Національного музею "Тюрма на Лонцького" Молитва, покладання квітів, запалення лампад перед хрестом. Слово представників влади та громадськості, адміністрації та Наглядової ради музею Солоспів Софії Федини Виступ... Читати далі »