Четвер, 12.12.2024, 18:34

Меню сайту
Школа тренінгів
Форма входу
Випадкова цитата

В зв'язку з цим історія України дістала дуже своєрідну інтерпретацію. Виходило, що на протязі багатьох століть український народ боровся головним чином..., проти власної національної незалежності. Що незалежне існування було величезним злом для нашого народу. І що, отже, всі ті, хто кликали його на боротьбу за національну незалежність, були... найлютішими ворогами українського народу.

 Михайло Брайчевський
Чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
         
 
ЄВРО 2012 - Інформер - До початку чемпiонату Європи з футболу 2012 року залишилось...

free counters
Головна » 2011 » Квітень » 29 » Про урочисте;)

18:11
Про урочисте;)
На весіллі грає музика;)

    Сьогодні увесь світ мав можливість спостерігати пряму трансляцію королівського весілля у Британії. Сімейними узами поєднались принц Вільям і Кейт Мідлтон. На весілля було запрошено близько 2000 гостей. Приємним було оголошення наречених про відмову від дорогих подарунків і прохання переведення коштів, які призначаються як дар молодятам, на рахунки 26 благодійних організацій. Церемонія включала багато найкращих традицій, яких дотримувались ще з далекого ХІХ століття. У королівської родини та усіх запрошених попереду грандіозний бенкет, за організацію якого взявся батько принца Вільяма принц Чарльз, а ми потурбуємо свою пам′ять, згадаємо на яких весіллях дали жару своїм ніжкам, і не лише своїм;)), які традиції проведення весіль бережуться і дотримуються в Україні.

    Українське весілля – це пишна народна драма, пронизана піснями, примовками і приспівками. Старі люди ще тримають в пам’яті форму українського весілля, завдяки фольклористам ці традиції знані й до тепер. Кожне весілля починалось зі сватання. Щоб не "дістати гарбуза”, хтось із найближчої рідні хлопця нібито випадково заходив до батьків дівчини й намагався дізнатися про шанси їхнього претендента на її руку і серце. У ХХ столітті сватання найчастіше відбувалося вже за домовленістю молодих людей. Сватати дівчину молодий йшов з батьком й близькими родичами – шанованими одруженими чоловіками. Обов′язково брали з собою хлібину. За старшого старосту, як правило, вибирали гострого на язик і дотепного чоловіка, який умів артистично виголосити традиційну промову про мисливців, які побачили на снігу слід куниці-красної дівиці (центральні регіони України), або приходили торгувати теличку (Гуцульщина). Дівчина мала сором′язливо стояти й колупати піч. На знак згоди вона різала хлібину промовляючи: "Ріжу цю хлібину, а ви мене прийміть, як свою дитину” (Харківщина) і подавала старостам рушника на хлібі. Приймаючи дар, старости кланялися і промовляли: "Спасибі й дівчині, що рано вставала, тонко пряла і хороші рушники придбала” (Полтавщина). Після цього домовлялись про заручини, де батьки наречених могли конкретніше познайомитись із майбутньою ріднею.
    Від Карпат до Східного Поділля весілля розпочиналося з обряду збирання барвінку та виплітання вінків і весільного букетика (”квітки”) окремо для молодого і молодої. На Полтавщині віночок плели з пташиного пір’я і штучних квітів, на Буковині й Гуцульщині робили справжню корону, прикрашену бісером та дрібними монетами. Неодмінним атрибутом весілля був коровай - обрядовий хліб. Коровай оздоблювали квіточками, птахами, зірками… Запрошувати на весілля гостей ходили окремо наречений зі старшим боярином і наречена зі старшою дружкою. Зайшовши до хати, вони вручали господарям спеціально випечений фігурний хлібчик (шишку), кланялися і промовляли: "Просили батько, просили мати і я прошу: приходьте до нас на весілля!”.
    Перед весіллям молоду вбирали у весільний одяг і розплітали їй косу. На Львівщині молоду садовили на діжку для випiкання, і це робив брат. На інших українських етнічних територіях надягала молодій вінка мати. Розплітання коси символізувало зміну статусу дівчини.
    Традиційним моментом українського весілля був церковний обряд вінчання. Залежно від місцевої традиції, молодий і молода йшли до церкви окремо або ж наречений приїздив по наречену. Того вечора молодих заводили за стіл - "на посад”. Місце біля молодої наречений викуповував, як правило, у молодшого брата своєї майбутньої дружини. Тещі він дарував чоботи, сестрам - хустки, дружкам - кольорові стрічки. Молода обдаровувала рідню молодого. Частування короваєм сприймалося як громадське схвалення шлюбу. Спочатку частку коровая підносили батькам, потім молодим, а далі - всім гостям. Після цього свахи приступали до "покривання” молодої: з неї знімали вінок і пов’язували жіночу хустку (колись одягали очіпок і намітку). Це символічне приєднання молодої до жіночого гурту знаменувало її остаточне прощання з дівуванням. Хор нагнітав емоції, співаючи жалісних пісень. У домі свекрухи після привітання й частування молодих відводили на шлюбну постіль у комору, а весілля вирувало аж до пізньої ночі, співаючи "сороміцьких” пісень.
    Ех, файне те діло весілля! Не знаю як у вас, а в моїй голові кілька приємних спогадів сплило;) Наші  традиції нічим
 не поступаються жодним іншим, а  Вільяму і Кет, побажаєм сімейного щастя і бути гідними наступниками престолу.



Опублікувати
Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 2021 | Додав: lvivanka | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 9
5 Mary_Anna  
0
а так хотіла заміж за принца....
хто ще якихось принців знає?

7 lvivanka  
0
У Вільяма є ще молодший брат, він теж принц, але біля того принца не скоро станеш принцесою sad wink

8 Mary_Anna  
0
і я так кажу sad
треба інші варіяти собі шукати biggrin

9 Vitos  
0
З цього приводу у новинах знайшли всіх вільних принців на планеті... там їх ще десь з десяток - шанси є biggrin

3 lvivanka  
0
Ага, облизніться обоє biggrin
і я люблю сільські гуляння, музики гоцають на всю округу, гуляє 5 найближчих сіл, а зрання встаєш... ой, та шо буду повідати, самі знаєте як то є biggrin wink

4 Vitos  
0
ох... а якщо ще хтось привезе в село салют... biggrin biggrin biggrin
не знаю як там у вас, але коли я був на весіллі на Кіровоградщині... у глухенькому селі... ви б бачили обличчя місцевих бабусь biggrin
А ще так - в селах всі всім рідня - отже, запрошують всіх. А вінчання в церкві то дуже красиво!!!

2 Vitos  
0
Мені дуже подобається Кейт))) Та і взагалі найкрасивіша королівська пара усіх часів.
Що ж до наших весіль - вони гучні!!! В нас (Україна) вміють гуляти весілля так, щоб запам'яталось на все життя! Я також пару гарних памятаю!!! Традицій безліч! Але все ж мені більше подобається як гуляють у селах, в балаганчиках))) В нас, у місті, все зовсім інакше sad

6 Mary_Anna  
0
весільні гуляння - то сила!! то на всьо село)))

1 Mary_Anna  
1
Такий парубок видний був.... а тепер одружений sad шкода biggrin

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
Теги
Свіжі новини
Наша кнопка
Громадська організація 'Борець'
Наші друзі
 Українські пісні  Пам’ятай про Крути
Copyright Нескорений © 2024