Сюжет У маленькому провінційному містечку Америки живе три колишніх товариші: Джиммі Маркум, Дейв Бойл та Шон Девін. Багато років сплинуло відтоді, як вони, хлопчаки, разом ганяли м'яча на вулиці. Тепер вони дорослі. Кожен має свою сім'ю, свій спосіб життя, власний бізнес. Джиммі відкрив невелику бакалійну лавку, а у вільний від "основної роботи" час бавиться у кримінального авторитета. Шон, навпаки, захищає закон, працюючи слідчим у поліцейському відділку. А Дейв присвятив себе вихованню сина. Одного дня через трагічний збіг обставин їхні шляхи знову перетнуться....
Драма-детектив - так можна визначити жанр цієї стрічки. Але не потрібно налаштовуватися на щось традиційно американське. Нічого видовищного у "Містичній ріці" ви не побачите. Ця стрічка більше тяжіє до традицій європейського кіно. У ній показано життя таким, яким воно є. І картина американських буднів настільки похмура, безрадісна та примітивна, що навіть може відбити у наших співвітчизників бажання емігрувати до США. Клінт Іствуд поставив на психологічність, яка і надає стрічці містичності. Адже ніколи не можеш знати напевно, що твориться в душі іншої людини. Інколи чужа душа - невідомість, темний ліс, містика. Фільм саме про людську душу, про помилки, події, що змінюють наше життя так зненацька і безповоротно. Про те, що не все скоєне можна виправити. Головні герої наче намагаються це зробити, але їм це не вдається - щасливого кінця не буде. Так воно часто і є.
Режисура та акторські роботи в фільмі просто чудові. Клінт Іствуд досконало підтримує та розвиває впродовж всієї стрічки почуття тривоги та неминучості. А образи, які образи! Актори прекрасно передають всі почуття своїх персонажів, їх переживання, характери. Здається, наче перед тобою справжні, а не вигадані герої. Здається, ми вже десь таких бачили. Взагалі в цьому і сила стрічки - тут добре передається атмосфера звичайного людського життя, без вигадок і перебільшень. Подібні історії, ситуації та люди, що їх творять, зустрічаються повсюди. Взагалі, переглянувши фільм, приходиш до висновку, що інколи варто слухати свій внутрішній голос, який завжди каже - не роби цього. Адже деякі помилки вже неможливо виправити.
Цікаві факти: зйомки фільму розпочалися 26 вересня 2002 року й проходили в Бостоні до листопада того ж року.
стрічку знято за однойменним романом Деніса Ліхейна.
бюджет стрічки 30 млн. доларів.
Шон Пенн за роль у цьому фільмі отримав "Оскара".
також "Оскара" за роль другого плану отримав Тім Робінс.
ім'я чорношкірого сержанта - Whitey Powers - є очевидною пародією на відомий расистський слоган "White Power".
Рекомендації: для тих, хто любить кіно без прикрас;
всім любителям неквапливого розвитку сюжету;
всім, хто любить добру гру акторів.
Дивимося, думаємо і робимо висновки.