Міжнародний чемпіонат зі стратегічного менеджменту "Global Management Challenge Junior" 2011
В 2011 році в Україні за підтримки МОНУ відбудеться Міжнародний інноваційний чемпіонат зі стратегічного менеджменту для активних студентів "Global Management Challenge Junior".Реєстрація команд з 1.09 до 31.10. 2011 року.
Кожен студент 3-5 курсів ВНЗ України може безкоштовно зареєструватися та взяти участь у Чемпіонаті. Створи свою команду, яка на GMC Junior стане радою директорів великої компанії! Завдання команди: вивчити історію розвитку компанії (кейси змагання), проаналізувати її фінансовий стан, наявні виробничі потужності, частку на ринку та потенціал її розвитку.
... Читати далі »
Багато людей дуже легковажно витрачають гроші. В цьому випадку йдеться не
про тих, хто загрузнув у боргах, узявши кредити на величезні суми лише для
того, щоб мати речі, які вони, в принципі, не можуть собі дозволити. Поговоримо
про звичайних людей.
Чи траплялося вам вийти з магазину, прикупивши щось зовсім непотрібне, а потім викинути це? Або, наприклад, ви постійно купуєте нові книги, незважаючи на те, що поблизу є хороша бібліотека? А може, ви здійснюєте покупки в інтернет-магазинах, коли просто подорожуєте в мережі вечорами? Безглузда витрата грошей -
... Читати далі »
Щось давно вже не було новин світової економіки, то ж щоб не вдаватись в подробиці, але водночас розповісти про кілька подій новину буде наведено у формі дайджесту
Цими днями американські конгресмени сушать собі голову над одвічним питанням «бути чи не бути» чи то пак піднімати чи не піднімати ліміт державного боргу, який недавно досяг граничного рівня фантастичної суми 14,3 трильйона (прим. К.О. 1 трлн.=1000 млрд.) їхніх доларів. Нарешті вони подумали, що далі жити так не можна. Проте основна дилема полягає в тому, що якщо цього не зробити, то США може оголосити дефолт і тоді вся світова економіка полетить в невідомому керунку
... Читати далі »
Часто читаючи пресу могли зустріти різні замітки, про те як багато хто агітує за створення ОСББ (кондомініуми, … не те що ви подумали), особливо активно - місцеві ради. При цьому наводять ряд переваг, що ось як тільки створите, то зразу і ремонти будуть робитися і про ЖЕК забудете, і не турбуватимуть вас засц….і під’їзди. В принципі це і правда… трохи, але завжди десь зарита дохла собака.
Як каже нам законодавство Об'є́днання співвла́сників багатокварти́рного буди́нку, або ОСББ — це неприбуткова юридична особа, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію.
... Читати далі »
1 травня Президент США Барак Обама повідомив про вбивство
глави "Аль-Каїди" Бен Ладена спецпідрозділами США в Пакистані.
Під час спецоперації в пакистанському місті
Абботтабад був знищений глава терористичної організації "Аль-каїда"
Усама бен Ладен пострілом у голову. З цією заявою в телевізійному ефірі
ввечері у неділю, 1 травня, виступив президент США Барак Обама.
Після появи новини про вбивство бен Ладена під резиденцією
президента США у Вашингтоні зібрався багаточисельний стихійний мітинг на
підтримку дій властей. Всі основні американські телеканали почали
екстренні багатогодинні марафони з нагоди знищення ворога № 1 Америки.
... Читати далі »
В очікуванні свого вильоту на теперішній ринок праці мінімально починаєш задумуватись, хай як це не дивно звучить, про те на щО житимеш як будеш старим і шкарадним.
Про реформи в пенсійній системі десь та й мусіли чути, але не придавали цьому великого значення, адже думали щодо пенсії ого-го як далеко. Але ті хто вже планує починати самому себе забезпечувати варто слідкувати за свіжаком (прим. О. О. – свіжими новинами) Загалом реформа триває ще з 2004 року, але кожного разу її відтягують, оскільки вона не надто популярна в народі. Причинами реформи є застаріла радянська солідарна пенсійна система, коли всі сплачували страхові
... Читати далі »
Ніколи не задумувались, чому група "країн, що розвиваються", володіючи значними природними ресурсами, постійно перебувають за межею бідності і потребують міжнародної допомоги?
Здавалось, одним із способів вирішити проблему могло би бути залучення інвестора, але не всякий готовий взяти на себе часом великий ризик, пов’язаний з політичною нестабільністю та високою інфляцією. Крім того, у більшості країн, що розвиваються, застосовують відсталі технології та методи виробництва. Звичайно, заощадивши, вони можуть використовувати новітні технологічні знання, але ці технології, як правило, є працеоощадними. А ці країни
... Читати далі »
Ось закінчив сьогодні о першій ночі від руки писати реферат (шляк би його трафив) на тему "Типологія кризових ситуацій". Вкінці я задля цікавості подумав: як же ж прокласифікувати ту ситуацію, яка зараз є в країні (хай як по-дурному, аморфно це може звучати), крім того, вагомих суспільно-політичних новин і так небагато зібралось, а до мене ще й прийшла моя графоманська муза.
Та тільки-но я почав заглиблюватись у теперішню ситуацію, мене охопило відчуття "абсолютного розпачу, сорому й унилості понурості", коротше дабл фейспалм. Що ж, почнемо типізувати, класифікувати і займатись іншою невдячністю :) - за масштабом... Читати далі »
Не встиг світ оговтатись від наслідків попередньої природної катастрофи, як у Південно-Східній Азії сталось ще одне масштабне лихо.
Сильні опади у південних провінціях Таїланду спричинили підняття рівня води на два метра. Внаслідок цього були підтоплені популярні курортні території, розмиті дороги, колії, пошкоджений зв'язок. Складна ситуація у прибережних регіонах, де сильні шторми викликають 4-метрові хвилі. За попередніми даними від стихії постраждали вже більше 300 тисяч осіб. Крім того, країна оговтується від землетрусу силою в 6,8 балів, який відбувся кількома днями раніше.
Також заручниками ситуації залишаються кілька десятків українських туристів, яких найближчим
... Читати далі »
Вчора весь інформаційний простір України сколихнула новина про відкриття кримінальної справи на екс-президента Л. Кучму щодо його причетності до замовлення вбивства Г. Гонгадзе. Зразу ж свою важливу і не дуже думку про це виражали різні політики великої і малої ваги, а бложики почали наповнюватись питаннями «ЩОТО?» і в’ялими срачами. Так в чому ж суть?
В більшості українців ця новина викликала щире здивування і думку: яка бздура стукнула в голову владі, в якої Л. Кучма був таким собі духовним наставником всія ПР, тягати його по допитах та інших не досить приємних місцях? Формально приводом для порушення кримінальної справи стало визнання скандальних плівок опального майора речовими доказами. На цих плівках було таємно записано голоси, дуже схожі на голоси екс-президента і теперішнього спікера ВРУ,
... Читати далі »
Сьогодні весь світ спостерігає за наслідками руйнівного землетрусу в Японії і за ситуацією на місцевій АЕС. Більшість країн вже виразили співчуття з приводу трагедії і пропонують свою допомогу. При цьому така масштабна катастрофа не могла не вплинути на економіку, як на місцеву, так і на світову.
В самій Японії, окрім прямих збитків завданої стихією, призупинили свою роботу промислові підприємства, заводи, інші електростанції, збитки несуть страхові, банки. В країні оголошено
... Читати далі »
Щодня з ящика ми можемо спостерігати чергові повідомлення про протести, революції і військові сутички проти місцевих політичних режимів, бідності та корупції.
Останні новини надходять з Лівії, де запеклі бої тривають за міста поблизу столиці. Станом на 28 лютого кількість жертв перевищила 250, а поранених – 2000 осіб.
Розпочався ланцюг заворушень у країнах Північної Африки і Близького Сходу ще 17 грудня 2010 року в Тунісі, де поштовхом для масових протестів стало самоспалення туніського торговця як знак невдоволення безробіттям та корупці
... Читати далі »
Міністерство фінансів оприлюднило дані щодо розмірів державного боргу України, і результати не дуже радують.
Станом на кінець 2010, за їхніми підрахунками, сукупний борг України становив трохи більше 432 млрд. грн. (з них державний близько 332 млрд), що становить приблизно 45% ВВП, а в розрахунку на кожного жителя (включаючи немовлят і пенсіонерів) є приблизно по 9 600 грн. Це хоч і є в межах загальноприйнятої норми в 60 % ВВП, але динаміка його росту може викликати занепокоєння.
За рік розмір боргу збільшився на 114 млрд., тобто більше, ніж на третину, а за останні 3 роки - майже у 5 ра
... Читати далі »
Ірландська мова в небезпеці У день рідної мови вартує задуматись...
В Ірландії на найближчих виборах
до парламенту соціологи пророкують перемогу правоцентристської партії Fine Gael (Фіне Гейл).
У своїй виборчій програмі Fine Gael пропонує, зокрема,
відмовитися від обов’язкового вивчення ірландської мови у школах.
Прихильники ірландських традицій вважають, що це означатиме смерть мови.
На думку науковців, вже тепер тільки 400 тисяч
з 6 млн. громадян Ірландії вільно володіють ірландською. Насамперед
йде мова про людей старшого віку. Молодь
переважно користується англійською, так само як і більшість
мігрантів. У Ірландії не залишилося вже жодної великої газети
ірландською мовою, хоча кілька газет постійно друкує ірландською окремі
публікації.
Від часів отримання незалежності у 1921
році не раз було здійнено спробу - безуспішну! - відродити мову. На думку науковців, студенти не хочуть вчити ірландську, бо не вважають її знання потрібним.
... Читати далі »
Як повелось, Україна позиціонує себе як соціальна держава, а тому бере на себе багато зобов'язань щодо захисту різних верств населення. Основним же засобом якого є різного роду пільги. В задумі як допомога найменш захищеним, сьогодні вони перетворились як засіб преференцій, нерівності чи подяку за лояльність, а це збільшує соціальну напругу і розбалансовує економіку і бюджет.
На сьогодні існує більше 150 видів пільг (житлово-комунальні, транспортні, соціально-побутові, соціально-трудові), близько 50 НПА, які їх регулюють і ≈15 мільйонна армія пільговиків, на утримання яких потрібно кілька десятків мільярдів гривень в рік.
Освіта - основа розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запорука майбутнього України. Державна політика повинна полягати у створенні умов для розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина України, виховання особи, оберігання і примноження цінностей національної культури.
Освітні реформи розпочалися в нас ще із приєднанням України до Болонського процесу (19 травня 2005 р.) і через це наша держава забов'язалася внести відповідні зміни у національну систему освіти та приєднатися до роботи над визначенням пріоритетів у процесі створення єдиного європейського простору вищої освіти. Після цього - впровадження змін до вступної кампанії, а зі зміною влади і новим міністром настали нові реформи.
"Реформа освіти в Україні - це підвищення якості освіти, насамперед, через покращення умов вступу до ВНЗ, а також супутні реформи". Так написано на сайті МОНУ, насправді ж реформа містить багато недоліків. ... Читати далі »
Нова рубрика, яку я маю вести, ще не зовсім сформована. Але так як тема стосуватиметься політики, то ділитимусь з вами, дорогі борці, своїми думками-роздумами, страхом і щастям, радістю і сумом. Буду подавати вам своє преживання того, що відбувається у нас в державі. Чи буде вам це цікаво? Не знаю...Якщо ні, то змінимо рубрику, постараюся вдосконалити.
Сьогодні хочу повести розмову про проблему, яка зараз дуже пишно роздувається і на телебаченні, і в інтернеті, про це говорять і націоналісти, і шовіністи, і ліберали, мудрі і дурні. Говоритиму про націю. Спершу хочу застерегти і наголосити: це буде моя суб'єктивна думка, тому всі звинувачення тільки до мене! Отже, чи існує українська нація? Для мене це питання ніколи не було складним, ніколи не викликала сумнівів моя ствердна відповідь, але от вже протягом тижня-місяця і в інтернеті, і по телебаченю чую-читаю зовсім інші думки, типу "українці вбили в собі руських", "українців як окремої нації не існує"... Дехто може сказати мені: а навіщо звертати увагу на це, нехай говорять, ... Читати далі »
У всіх зараз на слуху прийняття податкового кодексу та протести, пов'язані з ним. Багато (особливо не фахівці) задають питання, що ж викликало такі протести і проти чого протестують зараз на майдані.
Найпершими протестують малі підприємці, фізичні особи (СПДФО), які здійснюють свою діяльність за спрощеною системою оподаткування. Що ж це таке? У далекому 1998 році рівень тінізації економіки був надзвичайно високим і, щоб хоч якось легалізувати самозайняте населення і отримувати від них хоч якісь податки, було ухвалено таку систему. Максимальний розмір такого податку був 200 грн. Думаю, всі пам'ятають, що на ті часи це були достатньо солідні гроші. Та все ж інфляція зробила свою чорну справу і зараз така сума вважається низькою. За проектом нового ПК планується збільшити максимум
... Читати далі »
Сьогодні зранку Конституційний Суд України скасував
політичну реформу 2004 року, згідно якої Україна перетворювалась з
президентсько-парламентської республіки в парламентсько-президентську. Тепер
Віктор Янукович отримав президентські повноваження часів Леоніда Кучми...
Згідно
із рішенням Конституційного Суду, зачитаним сьогодні, 1 жовтня, головою КС
Анатолієм Головіним, Закон України "Про внесення змін до Конституції
України" від 8 грудня 2004 року було прийнято з порушенням процедури,
встановленої нормами Основного Закону.
Верховна Рада не скерувала законопроект на розгляд Конституційного Суду після
того, як в нього були внесені правки і доповнення. У рішенні КС вказується, що
це є прямим порушенням норм Конституції України, на яке звертали увагу і ПАРЄ
та Венеціанська Комісія.
... Читати далі »
Куди їдеш, студенте? З 1-го вересня Міністерство освіти України планує запровадити електронні проїзні квитки для студентів та школярів.
Мотивація нововведення більш ніж переконлива - так можна буде точно порахувати та відшкодувати пільги перевізникам. Та це лише на перший погляд. Варто пригадати революцію на граніті, Україну без Кучми чи Помаранчеву революцію. Студенти були їх ініціаторами, рушійним мотором. Тепер же влада матиме електронний контроль за пересуванням кожного українського студента поіменно! Першими висловили свої занепокоїння представники Української Гельсинської спілки, оголосивши такі дії порушенням прав людини. Чи зверне на це увагу керівництво країни, побачимо 1 вересня.