Бігати корисно :)
В житті ми дуже часто кудись спішимо, запізнюємося. І, як
показує практика (і здоровий глузд) , щоб догнати свою «улюблену» маршрутку чи
вчасно потрапити на пару, потрібно вміти досить швидко бігати :)
Взагалі біг поділяється на олімпійські та інші дисципліни. До олімпійських належить «гладкий» біг (тобто біг по доріжці стадіону з твердим покриттям)
-спринтерський - на короткі дистанції (100, 200, 400 м)
-біг на середні дистанції (800 та 1500 м)
-ну і «для збоченців» :) стаєрський - на довгі дистанції (5000 та 10000 м), «стипль-чейз» - 3000 м з перешкодами (бар'єрами та ровом з водою); та марафон (42 км 195 м).
Зараз все більше набуває популярності джогінг – це біг з невеликою швидкістю (його ще називають лікувальним), для якого не потрібні ні спеціальні місця, ні прилади, ні важкі вправи. Можна самому бути інструктором і самостійно вирішувати, де бігати, як довго та в якій половині дня. Хоча рекомендую все-таки займатись бігом на вулиці, а не в квартирі на 8 поверсі :) повірте, сусідам знизу не потрібно доказувати про своє існування, ну хіба інколи ;)
Починаємо бігати!
Слід звернути увагу на взуття, в якому збираємося бігати, тому що в цьому виді спорту стопи і коліна найбільш схильні до ударів. Це повинно бути спеціальне взуття для бігу. Одяг повинен бути комфортним, можна спортивний костюм, головне, щоб він не сковував рухів і ви відчували себе зручно.
Ранковий біг
Найкращий час для бігу - це ранок, тому що вранці організм використовує свої резерви енергії, в результаті чого спалюються жирові тканини. Найкраще місце для бігу - це ліс, але якщо поряд його немає, то можна побігати в найближчому парку або біля озера. Слід починати з розминки, щоб підготувати суглоби і м'язи до навантаження, а закінчити розтяжкою, яка поверне м'язам потрібну їм форму. Треба бігати в такому темпі, щоб можна було вільно дихати і розмовляти, а сам процес не повинен виснажувати, а навпаки - приносити задоволення.
Це прості правила, так що не варто довго чекати. Якщо надворі гарна погода, можна вже сьогодні почати бігати і на власному досвіді переконатися в перевагах.