Людина ... змушена боротися з необхідністю, встановленою природою. ЇЇ моральний обов'язок - завоювати самостійність за допомогою своєї діяльності й розуму.
Під спідницею 8 березня(М) Сьогодні у кожного, хто в контакті у графі стать має написано жіноча, стіна переповнена аткриткамі і привітаннями, та й зрештою, що таке стіна, тут у хід ідуть смс, імейли, телефонні дзвінки, усні привітання, а ще подарунки, вирізані з паперу і реалізовані в магазинах вісімки, понищені підсніжники і часто-густо привід залити за комір. Отаке маємо "свято". Безперечно, це все щиро і позитивно. Але.
8 березня - свято, як то кажуть, весни, краси, жіночності (чого там ще?). Але що саме 8 березня має до краси чи весни? І ті, хто кажуть, що походження свята не має значення, головне, що то гарна традиція, не мають рації: гени пальцем не розітреш ;) З цим днем багато що пов'язано в історії, тут усе вміло-рукотворно заплутано (гіменопластика, пробачте)). То з чого все почалося? Як запевняє офіційна версія і дядько Гугл, саме цього дня тисяча вісімсот шкопирнайцятого року стурбовані жіночки текстильниці почали страйк за рівноправну оплату праці нарівні з чоловіками. Британські вчені дослідили, що того року 8 марця була неділя - вихідний день, що ставить під сумнів здоровий глузд мітингувальниць, а, як згадували тодішні писаки, вже через 2 тижні про подію забули.
У 1895 році, 8 березня, представниці найдревнішої професії у Чикаго вийшли на демонстрацію з вимогою виплатити матросам зарплату, бо спраглі до знань втіх моряки не мали чим заплатити. В результаті жінкам сподобалось і наступного року вони повторили це.
8 березня 1908 року жіночки-соціалісти вийшли на мітинг з аналогічними вимогами вимогами збільшити з/п і право голосу. За ініціативи расової єврейсько-комуністської цьотки (хоча хтось підкидає дезу, що вона чиста німкеня) Клари Цеткін було запропоновано увіковічнити цю подію.
... Читати далі »
2011 року Божого в березні місяці 7 дня наступив Великий піст, який
триватиме аж до світлого празника Воскресіння Христового (24 квітня). Один із найбільш поширених у виконанні і
найбільш широко відомий в суспільстві. Та виникає питання: чи знаєте ви, що воно
таке? І з чим його треба їсти?
Якщо загуглити
словосполучення «Великий піст», то вам виб’є близько 71 200 посилань в інтернеті, де ви
зможете багато чого корисного почерпнути для себе. Як простий приклад, про Великий
піст в онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» написано ось так: «Великий піст — головний тривалий піст
в багатьох християнських конфесіях, мета якого полягає у приготуванні до
святкування Великодня. Встановлений на знак наслідування Ісусові Христу,
який постився у пустелі сорок днів. Тривалість Великого посту так чи інакше
пов'язані з числом 40, однак фактична його тривалість залежить від правил
обчислення, прийнятих в даній конкретній конфесії.»
... Читати далі »