Сотні видатних режисерів, акторів, сценаристів, продюсерів, операторів та інших кіномитців з усього світу за час існування кіно створили велику кількість дивовижних фільмів, які на своїй унікальній, притаманній лише їм мові розповідають нам про важливі і потрібні у житті кожної людини речі - почуття. Ці фільми дістали шалений успіх, отримали статус культових, визнані всім світом як шедеври і увійшли в історію. Вони вічні, вони великі, вони бездоганні. Вплив цих фільмів на кінематограф колосальний, вони змінювали його, вели в якомусь напрямку, ділили на епохи, ери, періоди. Вони це і є світ справжнього кіно. Кіно - це взагалі велике мистецтво, і нам, спраглим до знань та відчуттів, варто ознайомитися з ним ближче. Тож відтепер нумо разом за допомогою цієї рубрики вивчати великий світ кінематографу, дивитися фільми, спілкуватися про них, ділитися враженнями, а також розмовляти на теми, які у цих стрічках порушують.
А почнемо ми з Українського кіно.
"Немає катастрофи кінопродукту на ринку України - є катастрофа штучної відсутності національного кіна". Юрій Іллєнко
Ці слова видатного українського кінорежисера чудово відображають стан українського кіномистецтва сьогодні. Воно, подібно недоглянутим пам'яткам архітектури, повільно розвалюється, а наші чиновники, які здавалося б, повинні його відбудовувати, навпаки ще більше і більше руйнують, розбиваючи цеглину за цеглиною. В таких умовах знімати кіно дуже важко. Але є люди, які з успіхом це роблять. Одним з таких людей є режисер Олесь Янчук. Він, починаючи з 1990-го року, регулярно створює чудові українські фільми, в яких порушує важливі для України історичні теми. У фільмі "Атентат" Олесь Янчук розповідає про Степана Бандеру, в "Нескореному" - про Романа Шухевича, а в картині "Голод-33" говорить про голодомор. В його фільмах завжди присутні патріотизм, любов до Батьківщини та щире переживання за її долю. Олесь Янчук чудовий український (на зло їм всім) режисер, який за всіх несприятливих умов знімає якісне українське (знову ж усім їм на зло) кіно.
У 2004 році на екрани України вийшов черговий фільм Олеся Янчука - "Залізна Сотня". Пропоную Вам його переглянути.
Режисер - Олесь Янчук
Продюсер - Юрій Борець
Оператор - Віталій Зимовець
У ролях: Микола Боклан, Ігор Пісний,
Олег Прималенов, Тарас Жирко,
Ірина Бардакова, Олеся Жураківська,
Іван Гаврилюк.
Рік 2004.
Стрічка розповідає про сотню бійців УПА. що опинилися у вирі трагічних історичних подій. Фільм знято на реальних історичних фактах. Головним продюсером і спонсором є ветеран УПА Юрій Борець (зараз мешкає в Австралії) - учасник подій. Саме за мотивами книги пана Борця "У вирі боротьби" і створювався фільм. Стрічка динамічна, гостросюжетна, наповнена сильними емоціями і неповторною атмосферою. Тут є місце і трагічним переживанням, і романтичним стосункам. Головний оператор, до слова заслужений діяч мистецтв, Віталій Зимовець (це він свого часу працював над "Пропалою Грамотою") створив дивовижні кадри. Чудова команда акторів створила неперевершені образи. В фільмі дух боротьби перемішується з прекрасною атмосферою Карпат. Все в картині наче дихає весняним лісом чи засніженими горами. Костюми, техніка, зброя - гарно передають атмосферу цієї доби. І взагалі все в фільмі говорить саме за себе. Майстерна рука автора "Голоду - 33" відчувається всюди. Можна сміливо стверджувати, що Олесь Янчук створив один з найкращих фільмів про УПА. Тому дивимося, думаємо, ділимося враженнями і робимо висновки.
Ось посилання на сайт, де фільм можна переглянути http://www.ex.ua/view/889255?r=82473
Всім приємного перегляду !!!