Наскільки СПІВ зі СПІВаниками СПІВмірний СПІВу без СПІВаників? ;)
Хто його знає, скаже лінивець думати ;) Кмітливко якийсь же відповість: добряче! :) отож-бо й воно. Поговоримо сьогодні про драння горлянки ;) і похідні величини...
Світ співом красний, а проте існує інше значення цього поєднання букв (так би мовити ;)). Префікс спів- вживається переважно в назвах осіб, які з кимось щось роблять, або дій, які передбачають спільну роботу/проведення часу. Напр., співрозмовник (учасник спільної розмови кількох людей), співмешканець (реалії гуртожитку, де людину, що живе ледь не на тому ж метрі квадратному, що й ти, другом чи навіть знайомим неможливо назвати..), співчувати (відчувати ту ж саму скорботу, біль, співпереживати ці відчут
... Читати далі »
"Днесь спасення нашого начало і від віку таїнства явління: Син Божий сином Діви стається і Гавриїл благодать благовістує. Тому й ми з ним до Богородиці закличмо: Радуйся, Благодатна, Господь з тобою." Тропар.
Благовіщення – день, коли Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усього світу. За переказами, в руках Архангел тримав білу лілію - символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення. Події Благовіщення описані єдиним євангелістом - апостолом Лукою. У Євангелії він повідомляє, що на 6-й місяць після зачаття праведною Єлисаветою святого Іоанна Предтечі Гавриїл був посланий Богом до Назарета до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу Дата свята Благовіщення пов’язується з датою Різдва Христового. Між ними рівно 9 місяців. (детальніша інформація - http://www.ugcc.org.ua/559.0.html)
І на кінець трішки про народні прикмети:
Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.
Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень - середня, якщо ясно ввечері - пізня.
Якщо 7 квітня сонце світить до обіду, а потім ховається за хмари, кукурудза буде рання, коли ж навпаки: визирає з-за хмар тільки після обіду, то кукурудза буде пізня. Якщо ж того дня взагалі буде хмарно, негода, то кукурудза не вродить.
... Читати далі »
Пропоную вашій увазі фільм видатного режисера Клінта Іствуда.
Жанр драма Режисер Клінт Іствуд В ролях Шон Пенн, Кевін Бейкон, Тім Робінс, Лоренс Фішбйорн, Марсія Гай Харден, Лора Лінней Оператор Том Штерн Композитор Клінт Іствуд Кінокомпанія Warner Bros. Pictures Тривалість 137 хв. Країна США Рік 2003 Оцінка ******
Сюжет
У маленькому провінційному містечку Америки живе три колишніх товариші: Джиммі Маркум, Дейв Бойл та Шон Девін. Багато років сплинуло відтоді, як вони, хлопчаки, разом ганяли м'яча на вулиці. Тепер вони дорослі. Кожен має свою сім'ю, свій спосіб життя, власний бізнес. Джиммі відкрив невелику бакалійну лавку, а у вільний від "основної роботи" час бавиться у кримінального авторитета. Шон, навпаки, захищає закон, працюючи слідчим у поліцейському відділку. А Дейв присвятив себе вихованню сина. Одного дня через трагічний збіг обставин їхні шляхи знову перетнуться.... Драма-детектив - так можна визначити жанр цієї стрічки. Але не потрібно налаштовуватися на щось традиційно американське. Нічого видовищного у "Містичній ріці" ви не побачите. Ця стрічка більше тяжіє до традицій європейського кіно. У ній показано життя таким, яким воно є. І картина американських буднів настільки похмура, безрадісна та примітивна, що навіть може відбити у наших співвітчизників бажання емігрувати до США. ... Читати далі »
Незважаючи на те, що вже надворі стопилися надокучливі сніги і весняне сонечко пестить нас своїм лагідним промінням, але воно ще холодне . Як ви вже здогадались сьогодні мова йтиме про тернопільський рок- гурт «Холодне Сонце».... Читати далі »
Обрано нового Главу УГКЦ 25 березня 2011 року у Ватикані Бенедикт XVI Папа Римський затвердив кандидатуру владики Святослава (Шевчука), якого два дні до того Синод єпископів УГКЦ двома третинами голосів обрав Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким.
Інтронізація (уведення на престол) відбулася 27 березня. Розпочалась вона Хресною ходою від церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці до Патріаршого Собору Воскресіння Христового. В урочистій Літургії взяли участь священики з усіх єпархій Української греко-
... Читати далі »
І ще одна новина на сьогодні!) Зустріч з Василем Шклярем, автором роману "Чорний Ворон" (і не тільки), відбудеться в актовому залі головного корпусу ЛНУ ім. І. Франка28 березня 2011 року о 15.00. Вхід буде за запрошеннями, але всі охочі будуть мати змогу спостерігати за тим, що відбувається в залі, на екрані, який буде розташований на вулиці (я не знаю, як то буде виглядати та чи буде така велика кількість людей...)
Не буду вас "грузити" біографічними даними, але скажу лише одне: роман "Чорний Ворон" один з тих небагатьох творів сучасних українських письменників, який мені сподобався. А ще, хто забув, то В. Шкляр відмовився від Шевченківської премії, мотивуючи це тим, що не хоче приймати її з рук головного україноненависника, тобто міністра Освіти і Науки України Д. Табачника. Я б з радістю відвідала цю зустріч.
Отож якщо маєте час, бажання, запрошення), то обов'язково підіть!... Читати далі »
За рогатками ходять батяри, І хоч не легко їм у житті,
Але співають, не нарікають,
Бо в них серця золоті.
За ругатками ходять дівулі –
Сукні з пиркалю, уста, як мак.
Дзвінко регочуть,
Панів не хочуть,
Іно співають си так:
Що не кажіте –
Нема на світі,
Йой, як серце батяра.... Читати далі »
Сьогодні пропоную Вам переглянути дуже особливий фільм - шокуючу драму про наркоманію.
Жанр Драма. Режисер Даррен Аронофські. Продюсер Ерік Уотсон. У ролях Джаред Летто, Дженніфер Коннеллі, Марлон Вейнз, Еллен Берстін. Оператор Метью Лібатік. Композитор Клінт Менселл. Кінокомпанія Artisan Entertainment. Тривалість 102 хв. Країна США. Рік 2000 ******
Сюжет
Стрічка розповідає про життя чотирьох людей: молодого хлопця Гарольда, його дівчину Меріон, друга Тайрона та його самотню підстаркувату матір Сару. Всі вони стають залежними від наркотиків - хто від амфетамінів за необізнаністю, а хто від героїну. Всі ці люди мають свої мрії та плани на майбутнє, нібито такі реальні, ось тут поруч, здається, майже здійсненні. Але реальність значно ближче - шприц з наркотиком у руці, і майбутнє, що з кожною дозою зникає в тумані...... Читати далі »
На сторожі варти :) Поговоримо нині про сторожових псів, пояси вірності і Почесну Королівську варту ;) жартую)
Чи знайомі Вам сполучення слів "Він нічого не вартує", "вона не вартує уваги"? Справді, вони (він і вона) нічого не вартують, бо не мають будки/буди ;), не ревнують, не сильно страшні :) - моя суб'єктивна думка :р, просто не варті доброго слова абощо. Плутанина походить від російського слова "стоить", яке повинно перекладатись прислівником (варто), прикметником (вартий, а, е), а не дієсловом-сторожем :), напр.
Один стоит пяти - Один вартий п'ятьох Стоит внимания - Заслуговує на увагу, вартий уваги Стоит напомнить - Варто нагадати Ну что тебе стоит? - Невже тобі важко (допомогти)? :)
Хай гавкають собаки :), охороняючи дім (на те вони собаки (с)), д
... Читати далі »
Ви досі не знаєте, хто така "Гапочка"? Я вам не вірю!;) Мабуть, чули дзвін, та не знаєте, звідки він? Оце вже ближче до правди) Розвідувати походження дзвону будемо разом:) (забираю хліб в Оксанки ...)
Такі шедеври як "Сонечко" чи "Крила" ви просто не могли не чути. І голос солістки вас просто не міг не інтригувати;) Глибокий текст не міг не зачіпати щось живе у грудній клітці. А яскрава музика не могла не в'їдатися у звивини мізків=) Звідки ж б'є це джерело живої музики? "Серце" і "вуста" гурту - Катя Гапочка. Вона - професійна бандуристка, але в "Гапочці" грає на гітарі. Навколо неї 3 браві парубки: Артем Угодніков (той, що за барабанами), Єгор Гавриленко (бас) і Олександр Зброцький (він же Джонні, гітарист). Щойно відсвяткувавши своє 3-річчя, вирушили вони музикувати по всій Україні. І ось 24 березня пробуджуватимуть весну, життя і почуття у львівських батярів і панянок. Пробуджуватимуть на у "Лівому березі". О 21 годині почнуть. Коштуватиме
... Читати далі »
Історія... Якби хотілося змайструвати машину часу і мати змогу переноситись у минуле! Побачити бої лицарів:стрільба з лука, бої на конях, вправляння в древніх ремеслах...ах,як чудово,що є фестивалі,які можуть нам то всьо показати!
Фестиваль "Львів Стародавній"- це те дійство, яке варто відвідати. Атмосфера древніх віків вас поглине, зачарує і ви не захочете повертатися у свій час (ну, хіба що для зміни статусу "вкакашках"). Відтворення лицарських боїв, маса цікавих конкурсів, майстри класи зі співі, танців, ковальства-рибальства), можна покуштувати всякої "середньовічної" смакоти,а ще виступи музичних гуртів, які відтворюють музику часів Середньовіччя.
... Читати далі »
На хвилі кіно (після попередньої статті), не можна не згадати про одну непересічну подію у Львові. А це вже шостий щорічний фестиваль французьких фільмів, що проходить у кінопалаці "Копернік". Розпочався він ще 10 березня, але триватиме ще до 14-го, тому маємо всі шанси встигнути;)
Що перше спадає на думку при згадці французького кіно? Саме так, романтика :) (пора року тим більше сприяє;)) Але не романтикою єдиною) Фільм-відкриття "Завірена копія" про те, як гра (не комп'ютерна;)) може стати реальністю. Виконавиця головної ролі Жюльєт Бінош отримала Срібну пальмову гілку за кращу жіночу
... Читати далі »
Продовжуємо знайомитися зі світовим кінематографом. Сьогодні мовайтиме про фільм "Король-рибалка" - ще один шедевр світового кіно.
Режисер - Террі Гіліам.
В ролях - Джефф Бріджес, Робін Уільямс.
США, 1991 рік.
Успішний радіоведучий Джек веде на радіо власне шоу, що має великий успіх у слухачів. По життю він невиправний цинік та егоїст, зовсім не любить людей, думає лише про кар'єру та статки; засліплений успіхом та славою він і чути не хоче про співчуття та допомогу. Але для нього все скоро зміниться.
Одного разу до нього на шоу зателефонував постійний слухач, який, як завжди, почав скаржитися на своє, нікому не потрібне життя. Не витримавши цього страшного лиха - слухати в черговий раз чиєсь набридливе ниття, Джек вирішив цинічно пожартувати: порадив своєму "другові" взяти зброю і зігнати злість на ні в чому не винних людях. Слухач сприйняв ці слова надто близько до серця, взяв до рук рушницю, зайшов у престижне кафе і повбивав там цілу купу людей. Відчувши свою провину за те, що сталося, Джек впав у депресію, спився, втратив сенс у житті і зруйнував свою кар'єру, як то кажуть, в пух і прах. Неспроможність щось змінити лише посилювала почуття відчаю. Тож Джек вирішив, що настав час щось з цим робити, виліз на високий Бруклінський міст і стрибнув вниз. Мабуть, падаючи, він думав, що це кінець, але то був лише початок. Джек не загинув. Його врятував волоцюга Перрі. Цей схиблений і дивний бомж заявляє, що спілкується з феями, маленькими чоловічками, ховається від злого лицаря і вірить, ... Читати далі »
Стигла, стигла, прости(г)ла й перестигла ;) Сьогодні багато не говоримо, бо рано збираємся на Табачника :)
Контекст (тобто ілюстрація) не зовсім відповідає суті :): мова піде про дієслово "простити". Напевно, автора наштовхнув на це власний ніс :), який нині просто невгамовний :), і його не завжди зрозумілі асоціації :) - вирішила: додам-но трохи нині зелені-весни-краси, а там і жіночності, ледь не вдруге про 8 березня :р на сайт :) - нічний і хворий (бо нежить) асоціативний ряд, пробачте :) Українське слово "простити" вживається у значенні "відпустити комусь гріхи", "помилувати", рідше "вибачити комусь" і пов'язується з такими словами як "прощення", "проща", напр., Прости мені, мій друже. Потрібно зауважити, що дієслово "простити/прощати" стоїть у одному ряду із "вибачити/вибачати" і "пробачати", тільки має більший ступінь вияву дії, більше емоційне навантаження, є сильнішим за семантикою. Послідовний ряд будуємо за аналогією гумор-сатира-сарказм :) = вибачати-пробачати-прощати: напр., просимовибачення, коли наступили на ногу під час танцю, пробачення, коли не принесли свої ноги вчасно :) на місце зустрічі і заставили людину беззмістовно чекати, а прощення, коли наступили тими ж ногами - в чоботях - і потовклися по душі. Хоча далеко не всі просять..... та й простять..... У російській мові є близькозвучні слова "простыть" і "простить/прощать", які означають далеко не одне і те саме:
Фільм "Мій Шевченко"... I все ж краще один раз побачити
11 березня о 18.00 в актовому залі Центру культури та дозвілля ЛНУ ім. Івана Франка (Студентський клуб) в рамках святкування річниці від дня народження великого українського генія ми покажемо документальний фільм "Мій Шевченко"
Фільм "Мій Шевченко”, який висунуто на Державну премію імені Тараса Шевченка, є нешаблонною спробою показати справжнього, живого Кобзаря, і при тому без втрат пошани й любові до нього. Згадаймо невеличкий факт з фільму: Шевченко отримував безліч листів від земляків, і всі вони, не змовляючись, називали його "батьком”. Відчували в ньому щось своє, рідне. Таким він лишився в їхній пам’яті. І не його вина, що певні режими використовували ім’я велета нації в найбрудніших цілях.
В інтригуючій назві — "Мій Шевченко” — приваблювало оте присвійне — "мій”. Тобто — особистісний погляд, суб’єктивний — тим і цікавий. Як з’ясувалося з невеличкого прологу до фільму, займенник "мій” стосувався не якогось конкретного журналіста чи науковця і його власного розуміння творчості Шевченка, а кожного з глядачів взагалі.
Протягом чотирисерійного документального фільму його творці (автори ідеї і сценарію Олександр Роднянський, Юрій Макаров, Олена Чекан, режисер Павло Овечкін, оператор Віталій Філіпов) ведуть глядача від невеличкої хати в Моринцях, де народився, до Чернечої гори біля Канева, де похований. Від загальновідомих фактів біографії нікуди не дінешся — однак авторам вдається знайти в кожному епізоді з життя Шевченка невідомий нюанс і подати це по-новому. Причому погляд авторів суголосний сприйняттю ... Читати далі »
Під спідницею 8 березня(М) Сьогодні у кожного, хто в контакті у графі стать має написано жіноча, стіна переповнена аткриткамі і привітаннями, та й зрештою, що таке стіна, тут у хід ідуть смс, імейли, телефонні дзвінки, усні привітання, а ще подарунки, вирізані з паперу і реалізовані в магазинах вісімки, понищені підсніжники і часто-густо привід залити за комір. Отаке маємо "свято". Безперечно, це все щиро і позитивно. Але.
8 березня - свято, як то кажуть, весни, краси, жіночності (чого там ще?). Але що саме 8 березня має до краси чи весни? І ті, хто кажуть, що походження свята не має значення, головне, що то гарна традиція, не мають рації: гени пальцем не розітреш ;) З цим днем багато що пов'язано в історії, тут усе вміло-рукотворно заплутано (гіменопластика, пробачте)). То з чого все почалося? Як запевняє офіційна версія і дядько Гугл, саме цього дня тисяча вісімсот шкопирнайцятого року стурбовані жіночки текстильниці почали страйк за рівноправну оплату праці нарівні з чоловіками. Британські вчені дослідили, що того року 8 марця була неділя - вихідний день, що ставить під сумнів здоровий глузд мітингувальниць, а, як згадували тодішні писаки, вже через 2 тижні про подію забули.
У 1895 році, 8 березня, представниці найдревнішої професії у Чикаго вийшли на демонстрацію з вимогою виплатити матросам зарплату, бо спраглі до знань втіх моряки не мали чим заплатити. В результаті жінкам сподобалось і наступного року вони повторили це.
8 березня 1908 року жіночки-соціалісти вийшли на мітинг з аналогічними вимогами вимогами збільшити з/п і право голосу. За ініціативи расової єврейсько-комуністської цьотки (хоча хтось підкидає дезу, що вона чиста німкеня) Клари Цеткін було запропоновано увіковічнити цю подію.
... Читати далі »
2011 року Божого в березні місяці 7 дня наступив Великий піст, який
триватиме аж до світлого празника Воскресіння Христового (24 квітня). Один із найбільш поширених у виконанні і
найбільш широко відомий в суспільстві. Та виникає питання: чи знаєте ви, що воно
таке? І з чим його треба їсти?
Якщо загуглити
словосполучення «Великий піст», то вам виб’є близько 71 200 посилань в інтернеті, де ви
зможете багато чого корисного почерпнути для себе. Як простий приклад, про Великий
піст в онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» написано ось так: «Великий піст — головний тривалий піст
в багатьох християнських конфесіях, мета якого полягає у приготуванні до
святкування Великодня. Встановлений на знак наслідування Ісусові Христу,
який постився у пустелі сорок днів. Тривалість Великого посту так чи інакше
пов'язані з числом 40, однак фактична його тривалість залежить від правил
обчислення, прийнятих в даній конкретній конфесії.»
... Читати далі »
5
березня 1950 р. загинув легендарний Роман Шухевич. Двадцятидворічним юнаком
долучився Роман Шухевич до осмисленої звитяжної борні за державницьку мрію про
незалежність.Шухевич до дня загибелі
керував визвольною боротьбою на українських землях і завдяки його непересічному
політичному і військовому талантові, силі духу і характеру ця боротьба мала
організовані, а в перші повоєнні роки - масові форми повстанських дій.
А
зараз пряма мова очевидців про провідника УПА: «Роман Шухевич уже при перших зустрічах, у коротких
розмовах зробив на мене сильне враження своїм спартанським виглядом, бистрим
поглядом, яким начебто хотів гіпнотизувати. Він був непересічно здібний, не мав
проблеми в науці, отримував оцінки лиш „дуже добре" або „відмінно".
Він був і співаком, і прекрасним музикою, а його спеціяльність була гра на
фортепіяні. Рівночасно він був здібним спортовцем, був товариський, не цурався
товаришів, що походили з нижчих суспільних верств. Також відзначався великою
побожністю, як це стверджує в своїх споминах і о. д-р Назарко. До жінок
ставився завжди з повагою, як справжній джентельмен. Одним реченням — Роман
Шухевич був спартанцем душею і тілом. ... Читати далі »
Дорогі борці, радо повідомляю Вас про початок нової рубрики на нашому сайті "По той бік екрану". Присвячена вона світовому кінематографу.
Сотні видатних режисерів, акторів, сценаристів, продюсерів, операторів та інших кіномитців з усього світу за час існування кіно створили велику кількість дивовижних фільмів, які на своїй унікальній, притаманній лише їм мові розповідають нам про важливі і потрібні у житті кожної людини речі - почуття. Ці фільми дістали шалений успіх, отримали статус культових, визнані всім світом як шедеври і увійшли в історію. Вони вічні, вони великі, вони бездоганні. Вплив цих фільмів на кінематограф колосальний, вони змінювали його, вели в якомусь напрямку, ділили на епохи, ери, періоди. Вони це і є світ справжнього кіно. Кіно - це взагалі велике мистецтво, і нам, спраглим до знань та відчуттів, варто ознайомитися з ним ближче. Тож відтепер нумо разом за допомогою цієї рубрики вивчати великий світ кінематографу, дивитися фільми, спілкуватися про них, ділитися враженнями, а також розмовляти на теми, які у цих стрічках порушують. А почнемо ми з Українського кіно.
"Немає катастрофи кінопродукту на ринку України - є катастрофа штучної відсутності національного кіна". Юрій Іллєнко
Ці слова видатного українського кінорежисера чудово відображають стан українського кіномистецтва сьогодні. Воно, подібно недоглянутим пам'яткам архітектури, повільно розвалюється, а наші чиновники, які здавалося б, повинні його відбудовувати, навпаки ще більше і більше руйнують, розбиваючи цеглину за цеглиною. В таких умовах знімати кіно дуже важко. Але є люди, які з успіхом це роблять.
... Читати далі »
Масові політичні заворушення у
Північній Африці і на Близькому Сході так чи інакше знаходять відгомін у
нашому житті. Сьогодні про військо, війну і слово як зброю масового
ураження...
Російське слово военный має два значення, кожне з яких в українській мові має свій відповідник: військовий і воєнний. Воєнний - який стосується війни. Напр., промисловість (реалізація
гонки озброєнь), стан (комендантська година..), події (безпосередньо
війна). Військовий - який стосується війська, військового
(людини), устан
... Читати далі »